Komentáře - 09. listopadu

08. listopadu

07. listopadu

Kde ty revoluční lampiony jsou?

Ke stému výročí říjnového listopadu si nejspíš neudělají ohňostroj už ani komunisté. Možná se někde večer opijí vodkou, namažou chlebíčky kaviárem, u garmošky zazpívají. Ale na velké oslavy to nevidím ani u Semelové.

06. listopadu

Sexuální kontrarevoluce?

Evropou a anglosaským světem, zdá se, prochází strašidlo nového puritanismu, tentokrát ovšem zbaveného náboženského základu. Jejím momentálně nejsilnějším projevem je kampaň proti sexuálnímu obtěžování, která se během necelého měsíce dostala od upozorňování na hnusné a vyděračské praktiky hollywoodského magnáta k nimrání se v tom, zda britský ministr před několika lety náhodou nesáhl novinářce nevyžádaně na koleno a zda člověk s takovou skvrnou na „cévéčku“ může stát v čele resortu obrany jaderné mocnosti (zjevně nemůže).

05. listopadu

Topolánkova hradní smeč

Pár desítek hodin před uzávěrkou kandidátek do prezidentské volby se ukazuje, jak právě teď Česko potřebuje silného, odvážného prezidenta s jasnými názory a schopností je razantně prosazovat.

04. listopadu

02. listopadu

Na cestě k jiné demokracii

Kalouskova výzva k zablokování sněmovny nevypadá sympaticky. Také se zdá, že nebude mít faktický dopad. Jako připomínka, že se v této chvíli hraje o zachování zastupitelské demokracie, však nějaký užitek může přinést.

01. listopadu

31. října

30. října

Zachránilo Okamuru Německo?

Možnost, že by Andreji Babišovi k vládě pomohl Tomio Okamura se svou SPD, byla tento týden přinejmenším kartou v politické hře, možností, s níž ostatní strany musejí počítat.

29. října

28. října

27. října