Rozhovory

Nikita Petrov

Je možné démonizovat ďábla?

Náš stát dělá všechno pro to, aby nevznikla nezávislá svobodná historická obec, v níž se mohou historici navzájem kritizovat za pokřivení historické pravdy a mohou i kritizovat stát za propagandistické zneužívání historických faktů.

Vladimír Ambroz

Každý si hleděl svého

Architekt a majitel designového studia AMOSDESIGN Vladimír Ambroz zažívá zvláštní období, v jeho šestašedesáti letech se o něm najednou více mluví jako o konceptuálním umělci.

Peter A. Kraus

Dvě ztracené generace Katalánců

Po šokujícím zadržení katalánského prezidenta Carlese Puigdemonta v Německu minulou neděli se v Katalánsku, nejbohatší provincii Španělského království, opět vyhrotila situace. Novinkou bylo, že tentokrát při demonstracích po násilí nesahala už jen policie, ale ojediněle i demonstranti.

Petr Marek

Rád si podkopávám nohy

Frontman kapely, skladatel filmové hudby, filmový režisér, pedagog, divadelní herec, rozhlasový improvizátor. Je málo věcí, kterými by Petr Marek nebyl.

Helena Koenigsmarková

Koenigsmarková, kde máte ty poklady?!

Helena Koenigsmarková je od roku 1990 ředitelkou pražského Uměleckoprůmyslového musea a z oken své kanceláře má úžasný výhled na starý židovský hřbitov, za jehož zdí se novorenesanční budova zvedá.

Ivana Lomová

Dneska si za všechno můžeme sami

Ono to je docela hezké, mít svůj obraz v nějakém cizím prostředí, do kterého obraz vysílá vaše vlny, říká Ivana Lomová a je fakt, že její obrazy jsou takovým tichým a jemným vysílačem vln.

Stanislav Přibyl

Chybí tam Bůh

Petice proti kardinálu Dominiku Dukovi vyvolala na české mediální scéně velký ohlas. V jeho obraně vzniklo několik petic.

Klára Melíšková

Pořád jsem to já

V reálu tato kmenová herečka permanentně vyprodaného Dejvického divadla působí jako osobnost, která má své věci pod kontrolou, protože ví, že základ máme sami v sobě, jen ho tam najít.