Horáček, Duka, Pánek, Vondra společně. Havel opět spojil různé lidi
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
V setkání nejrůznějších názorových proudů a mnoha osobností se změnil čtvrteční křest knihy Náš Václav Havel. Na akci dorazili mimo jiné kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka, někdejší ministři Luboš Dobrovský, Jan Ruml a Alexandr Vondra, prezidentský kandidát a podnikatel Michal Horáček nebo třeba šéf organizace Člověk v tísni Šimon Pánek. Ač dorazili zástupci levice, středu i pravice, dá se říct, že přítomné spojovalo kromě respektu k Václavu Havlovi ještě jedno – víra v liberální demokracii.
Na akci, která byla naplánována symbolicky právě na 17. listopad, byla slavnostně uvedena knížka Náš Václav Havel. Jde o soubor 27 rozhovorů, které vedli novináři Jan Dražan (zástupce šéfredaktora Echo24.cz a Týdeníku Echo) a Jan Pergler s lidmi, kteří byli v nejrůznějších etapách blízko Václavu Havlovi. Kniha tak mapuje období od 60. let, kdy začal být veřejně činný, přes 70. a 80. léta v disentu a listopad 1989. Nemůže samozřejmě chybět třináct let na Pražském hradě. Rozhovory ovšem zachycují i poprezidentské období od roku 2003 i poslední měsíce života Václava Havla v roce 2011.
Knihu doprovodil svými fotografiemi Ondřej Němec, který ji na akci zároveň i pokřtil. Z dalších lidí, kteří v knize vystupují coby zpovídaní, přišli také Jitka Vodňanská, architekt Miroslav Masák, Fedor Gál, Vladimír Hanzel či Martin Vidlák z Knihovny Václava Havla.
Kniha Náš Václav Havel vyšla v novém Nakladatelství Zeď. To teď plánuje vydat také jedinečný román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík, na což se snaží získat podporu přes platformu Hithit.com. Právě Václav Havel označil kdysi tuto knihu o druhé světové válce za „jeden z nejlepších českých románů“.