Nový trik proti vyhoštění z Německa. Stačí si vymyslet zločin ve vlasti
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Aby se vyhnuli deportaci, vymýšlí si stále více migrantů, kteří žádají o azyl v Německu, že ve své vlasti spáchali těžké zločiny. Snaží se tak využít ustanovení azylového zákona, podle kterého nemohou německé úřady vyhostit migranta do země, v níž mu hrozí trest smrti. Informovala o tom agentura DPA.
Případy, kdy se migranti přiznali k vymyšleným zločinům, zaznamenaly v několika německých spolkových zemích včetně Severního Porýní-Vestfálska, Hesenska, Bavorska či Saska. Při výslechu ale většina migrantů nakonec uvedla, že si zločin vymyslela, aby se vyhnula deportaci.
Jen státní zastupitelství v Düsseldorfu, metropoli nejlidnatější německé spolkové země Severního Porýní-Vestfálska, se od počátku tohoto roku zabývalo dvacítkou těchto případů. V Bádensku-Württembersku na jihozápadě Německa evidují letos 60 až 80 „smyšlených zločinů“, ke kterým se migranti přiznali, a v Bavorsku od loňského léta asi 150.
Migranti přitom ze strachu z vyhoštění často tvrdí i to, že byli ve vlasti členy teroristických organizací včetně takzvaného Islámského státu (IS). Podle státního zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem se běženci často přiznávají k politicky motivovaným zločinům. Jeden uprchlík například tvrdil, že jej v Afghánistánu unesli radikálové z Talibanu a on pak při útěku zabil jednoho ze svých strážců.
Migrant ze západní Afriky se v Severním Porýní-Vestfálsku zase snažil německé úřady přesvědčit, že zabil ve vlasti milence své švagrové poté, co je přistihl in flagranti. Až když mu u výslechu došlo, že by ho v Německu čekalo vězení, přiznal, že si vše vymyslel. Ve skutečnosti prý nemá ani švagrovou.
Saský ministr spravedlnosti Sebastian Gemkow před přiznáváním smyšlených zločinů v rozhovoru s DPA varoval. „Každému, kdo si přiznání vymyslí, musí být jasné, že i kvůli tomu mu hrozí trestněprávní následky,“ uvedl.