Babiš jako rekordman
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Andrej Babiš se stal rekordmanem v neschopnosti sestavit vládu. Ve spolupráci s prezidentem Milošem Zemanem nechali zemi nejdéle v její polistopadové historii bez vlády s důvěrou. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by to občanům nějak škodilo, to může přijít, až kabinet s podporou sněmovny vznikne, ale čekání na vládu může ještě pár dlouhých týdnů trvat. Zároveň jsou stále možné různé scénáře: že vznikne vláda se sociální demokracií, nebo bez ní, vyloučit nelze ani předčasné volby na jaře, které by se mohly konat s těmi do Evropského parlamentu.
Vládní rovnice má pořád ještě mnoho proměnných a hodně bude záležet na výsledcích vnitrostranického referenda uvnitř ČSSD. Proto také přinášíme rozhovor s Jakubem Landovským, který se dlouho snažil vystupovat jako úředník a nevměšoval se otevřeně do vnitrostranických soubojů. To je ale minulostí a strana ho nominovala jako lídra do pražských podzimních voleb, ve kterých může překvapit. Není totiž jen synem slavného otce, ale Lidový dům ho tasí jako trumf v disciplíně, ve které nikdy nebyl silný, v pražských volbách. Rozhovor s ním určitě stojí za pozornost.
Petr Holub se dlouhodobě zabývá českým zdravotnictvím, které předchozím vládám navzdory má stále velmi slušnou úroveň, v mnoho oblastech začíná ale ztrácet, a to v široké dostupnosti kvalitní lékařské péče. Popisuje největší rizika, kterým zdravotnický systém čelí. Jiří Peňás zase popisuje „život po životě“ populárního spisovatele přelomu století a tvrdí dokonce, že Michal Viewegh je lepší, než když byl miláčkem dívek a žen, alespoň jako autor.
Už několik týdnů můžete číst historizující exkurze Mariana Kechlibara, po Izraeli, Íránu, Itálii se obrací ke svému oboru, kterým je svět digitálních technologií. Tentokrát s doporučením, jak si uchránit poslední zbytky soukromí, o které na internetu přicházíme.