O2 arena

FOTO: U O2 areny vyroste multifunkční a kongresové centrum O2 universum

O2 arena
FOTO: U O2 areny vyroste multifunkční a kongresové centrum O2 universum

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Takzvaná malá aréna, která je přilepená k O2 areně, nebyla nikdy efektivně využívána a sloužila pouze pro skladovací účely. To se má v blízké době změnit. Společnost Betsport komplex přestavuje na moderní multifunkční a kongresové centrum, které ponese název O2 universum. Rozpočet výstavby je přibližně 1,2 miliardy korun. Informuje společnost na serveru o2arena.cz.

„O2 arena za období svého fungování prokázala schopnost úspěšně pořádat největší světové hudební nebo sportovní akce, ale zároveň jsme si dlouhodobě uvědomovali, že přímo v rámci objektu máme k dispozici rozsáhlý prostor, který není efektivně využíván,” řekl Robert Schaffer generální ředitel společnosti Bestsport a O2 areny.

„Navíc jsme vnímali zájmy promotérů a organizátorů, kteří do Prahy resp. přímo k nám do areny chtěli umístit atraktivní akce, u nichž byl ale otazník ohledně odpovídajícího prostoru. V druhé polovině roku 2015 proto došlo k prvním seriózním úvahám o přestavbě a padlo rozhodnutí ‚malou arénu‘ dostavět,” dodal Schaffer.

Multifunkční centrum vzniká v prostorách takzvané „malé arény“, která byla postavena ve stejné době jako O2 arena, tedy v letech 2003 až 2004. Tehdejším záměrem bylo vedle O2 areny disponovat i tréninkovou plochou, původně určenou jako druhou plochu pro mistrovství světa v hokeji 2004. K dispozici měly být další plochy pro sportovní a komerční využití. Už v době výstavby O2 areny se však dokončení tzv. “malé areny” zastavilo a prostor byl v podobě hrubé stavby zakonzervován, využíván pouze ke skladovacím účelům.

O2 universum - Foto: O2 arena>

Nový komplex, který přímo navazuje na budovu O2 areny z jižní strany, se rozkládá na čtyřech podlažích a má celkovou plochou téměř 50 tisíc metrů čtverečních. “Malá arena” bude po dostavbě disponovat až 21 sály různých velikostí s celkovou kapacitou 10 000 návštěvníků. Největší sál s kapacitou až 4,5 tisíc osob bude využíván jako prostor pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání. Na všech patrech celého komplexu bude k dispozici 13 000 m2 prostoru pro výstavy a komerční využití.

Přestavba objektu začala v říjnu 2017. Aktuálně končí velká většina bouracích prací a projekt se dostává do fáze stavebních prací. Rozpočet výstavby multifunkčního komplexu je cca 1,2 mld. Kč.

O2 universum - Foto: O2 arena

 

voš, red