„Německá azylová politika byla těžká chyba,“ uvedl Henry Kissinger
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger, který letos oslavil 100 let, označil záběry jásajících Arabů v berlínských ulicích po útoku Hamásu na Izrael za bolestné. Bývalý politik v mládí pro svůj židovský původ sám uprchl z nacistického Německa a vyzývá německou vládu, aby plně podporovala Izrael. "V extrémním případě i vojensky," uvedl to v rozhovoru ve svém sídle v americkém státě Connecticut pro německou televizi Welt-TV.
Příčinu oslav v uslicích německých měst po rozsáhlém útoku na Izrael vidí Kissinger rovněž v německé azylové politice. „Bylo těžkou chybou vpustit do země tolik lidí zcela odlišných kultur, náboženství a přesvědčení, protože to v těchto zemích vytváří zájmové skupiny,“ uvedl.
Henry Kissinger jako americký ministr zahraničí pomohl před 50 lety svou vytrvalou diplomacií ukončit Jomkipurskou válku, která také začala nečekaným napadením Izraele jeho arabskými sousedy. Dnes již stoletý Kissinger nevylučuje jak další eskalaci současné války s Hamásem, tak izraelský útok na Írán, jehož vedení tuto teroristickou organizaci podporuje.
Když se Izrael v roce 2005 ustoupil z pásma Gazy, vrátil Palestincům jejich půdu, ale nedostal za to mír. „Nelze nadále dělat ústupky lidem, kteří svými činy ukázali, že mír nebude. Musí přijít trest,“ zdůraznil Kissinger.
Očekává, že Evropská unie dá státům, které chtějí do války zasáhnout, jasně najevo, že za to zaplatí. „Protože to, co se stane Izraeli, se může stát i Evropě. Války proti Ukrajině a Izraeli jsou zásadním útokem na mezinárodní systém.“