Mafie v Karlových Varech

Arménský mafián vyklouznul českým policistům v Karlových Varech

Mafie v Karlových Varech
Arménský mafián vyklouznul českým policistům v Karlových Varech

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Rozruch v Arménii vyvolala aféra okolo známého podnikatele, který byl podle médií kavkazské země zadržen v půli května na schůzce údajných kmotrů postsovětské mafie v Karlových Varech, ale prý vyvázl díky diplomatickému pasu. Sám Ruben Tatuljan popírá jak zatčení, tak styky se zločinci. Česká policie uvedla, že kontrolovala totožnost skupiny cizinců v Karlových Varech, mezi nimiž byl i Tatuljan, kterého nijak neomezila na svobodě.

„Ruben Tatuljan obdržel diplomatický pas v souladu se zákonem,“ citoval dnes server Armenews.com vyjádření mluvčího arménského ministerstva zahraničí. Mluvčí neupřesnil, z jakého důvodu dostal Tatuljan, žijící a podnikající v Rusku, arménský diplomatický pas, nicméně server dodal, že podle arménských zákonů vydání toho dokladu povoluje prezident republiky.

Podle serveru CrimeRussia se na schůzce v západočeských lázních měli povyšovat dva noví bossové, ale úřady byly předem informovány, a tak detektivové z útvaru pro potírání organizovaného zločinu zatkli všechny účastníky. Všichni, v čele s hostitelem Tatuljanem, přezdívaným Robson, skončili podle serveru ve vyšetřovací vazbě.

To ale česká policie nepotvrdila. „Dne 13. května kontrolovali policisté z cizinecké policie Karlovarského kraje v rámci pobytové kontroly v Karlových Varech skupinu cizinců, přičemž dvě osoby byly zajištěny. Jedna byla po ověření totožnosti propuštěna ze zajištění a druhá osoba byla zadržena kvůli falešnému pasu,“ sdělila krajská policejní mluvčí v Karlových Varech Kateřina Böhmová. Třiačtyřicetiletý cizinec byl pak ve zjednodušeném řízení odsouzen k peněžitému trestu, 2,5 letům soudního vyhoštění a do tří dnů měl opustit Českou republiku.

Policie také potvrdila, že mezi kontrolovanými byl i Ruben Tatuljan, který předložil platný arménský diplomatický pas. „Tato osoba nebyla zadržena a ani omezena na osobní svobodě,“ uvedla mluvčí.

Sám Tatuljan podle agentury Novosti-Armenija jako „naprosto nepravdivé“ popřel „pověsti“ o zatčení na mafiánské schůzce. „Můj advokát už byl na policii a je připraven dopis s podpisem policejního náčelníka, že pan Tatuljan nebyl stíhán, ani zadržen a že úřady v Karlových Varech proti němu nemají žádné výhrady,“ řekl Tatuljan. Fámy jej prý měly pošpinit jako podnikatele a asistenta ruského poslance Alexandra Karelina.

Tatuljan popírá jakékoliv spojení s kriminálním podsvětím, ačkoliv média zveřejňují jeho snímky ve společnosti proslulých zločinců a tvrdí, že má na starosti dohled nad zločinem v černomořském letovisku Soči, kam jej prý dosadil boss ruského organizovaného zločinu Aslan Usojan, známý jako Děd Chasan, než byl sám zavražděn v roce 2013 při vyřizování účtů v Moskvě.

Ruben Tatuljan se údajně českým policistům prokázal platným arménským diplomatickým pasem - Foto: Shutterstock

 

,