Rekordní zájem o carsharing: Do AJO.cz míří 7 milionů z Fundliftu a JIC

Rekordní zájem o carsharing: Do AJO.cz míří 7 milionů z Fundliftu a JIC

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Online služba pro sdílení aut AJO.cz vzbudila na investiční platformě Fundlift masívní zájem investorů a získala ne původně žádané 3 miliony korun, ale po navýšení rovnou 5 milionů korun. Na významné rozšíření flotily aut, posílení týmu a expanzi carsharingu do dalších měst včetně Prahy a Ostravy následně získává další 2 miliony korun od Jihomoravského inovačního centra.

Carsharing je ve velkých městech výhodnější než vlastní auto, tvrdí světové studie. Česko stojí na prahu tohoto boomu a úspěch AJO.cz to potvrdil.

Celkem 5 milionů korun od 201 investorů získala služba AJO.cz na Fundliftu výměnou za celkem 16,36 procenta podílu na základním kapitálu firmy. Nejvyšší z celkem 230 investic zní na částku 305 tisíc korun. Dalších 11 investorů investovalo přes platformu Fundlift do AJO.cz částku vyšší než 100 tisíc korun.

„Úspěch kampaně pro AJO.cz ukazuje, že čeští investoři vnímají jako smysluplný a funkční model carsharingu ve velkých městech stejně, jako investoři na jiných trzích, kde tento business model funguje již déle. Jsme rovněž velmi potěšeni, že se podařilo úspěšně uzavřít kampaň, kde se ko-investorem vedle investorů platformy Fundlift stává JIC Ventures jako jeden z předních českých technologických akcelerátorů,“ říká Andrea Lauren, šéfka Fundliftu. 

AJO.cz je jedinou carsharingovou službou v Česku, která nabízí čistě online registraci, návaznou platbu kartou a možnost vyzvednout si sdílené auto ihned po dokončení registrace pomocí chytrého telefonu. Společnost Klimek Motion s.r.o. provozuje AJO.cz od roku 2013.

„Získaná investice je pro AJO.cz obrovským impulsem, díky kterému můžeme výrazně urychlit vývoj a expanzi naší carsharingové platformy a rozšířit pokrytí cílových oblastí sdílenými auty. Jedno sdílené auto nahradí zhruba deset aut v osobním vlastnictví,“ říká Jaromír Klimek, zakladatel společnosti a dodává, že sdílení osobních je most k „autonomním autům bez řidiče.“

11. listopadu 2016