Lagerfeld o migrantech

„Přivedla jste do země miliony nepřátel Židů,“ osočil návrhář Lagerfeld Merkelovou

Lagerfeld o migrantech
„Přivedla jste do země miliony nepřátel Židů,“ osočil návrhář Lagerfeld Merkelovou

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Německý módní návrhář Karl Lagerfeld spustil rozruch svou kritikou kancléřky Angely Merkelové za otevření hranic migrantům. Za drsné výroky v televizním pořadu legendárního tvůrce odsoudilo mnoho diváků. Nemalá část Němců kritizujících masovou migraci ale s návrhářem souhlasí. Napsal o tom v úterý server The Telegraph. 

„Člověk nemůže – ani s odstupem několika desetiletí – zabít miliony Židů a pak přivést miliony jejich nejhorších nepřátel na jejich místo,“ řekl návrhář v sobotu ve francouzské televizní show Salut les Terriens! (Ahoj pozemšťané! – pozn.red.) na kanálu C8. „Znám v Německu člověka, který se ujal mladého Syřana a po čtyřech dnech, co ho měl u sebe, řekl, že nejlepší věc, kterou Německo vynalezlo, je holocaust,“ dodal.

„Merkelová už přijala miliony a miliony přistěhovalců, kteří se integrovali a všechno klape tak, jak má… Nemusela přijmout další milion, aby zlepšila svůj obraz jako hříšná nevlastní matka po řecké krizi,“ kritizoval čtyřiaosmdesátiletý Lagerfeld kancléřčiny postupy. 

Jeho výroky podle pondělních informací serveru The Guardian odsoudilo mnoho lidí na sociálních sítích, ale zvláště francouzská regulační rada CSA (Conseil supérieur de l‘audiovisuel), která po odvysílání pořadu obdržela stovky stížností. Mezi uživateli sociálních sítí se ale našli i ti, kteří s ním souhlasili. Lagerfeld již dříve kritizoval Merkelovou za přijetí více než milionu žadatelů o azyl od roku 2015. Návrhář to pokládá za „obrovskou chybu“. Strefoval se také do toho, že je kancléřka dcerou pastora.

Kontroverzní osobnost Karl Lagerfeld je jedním z nejslavnějších módních návrhářů. Od roku 1982 pracuje pro značku Chanel. Vytvořil legendární módní kousky, jako třeba  „sprchové šaty“ s motivem tryskající vody vyšitým z korálků, netradiční vyjížďkové šaty a velké množství výstředních klobouků. Roku 2004 vytvořil šaty pro světové turné Madonny a spolupracoval také s Kylie Minogue. 

Čtěte také: Vznikající německá koalice ztrácí podporu veřejnosti

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

, tp