Případ aktivistky, která měla napadnout policistu, se vrátí před soud

Případ aktivistky, která měla napadnout policistu, se vrátí před soud

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Nejvyšší soud zrušil osvobozující verdikt nad aktivistkou Kateřinou Krejčovou, která podle obžaloby na loňské demonstraci v Praze napadla policistu a zranila ho. V pondělí o tom informovala Česká televize. Krejčová byla za incident původně odsouzena k měsíční podmínce, Městský soud v Praze ji ale v půlce dubna obžaloby zprostil.

Případ se stal loni v červenci, kdy v centru Prahy protestovalo několik set lidí proti imigraci a uprchlickým kvótám. Policisté zasáhli proti levicovým aktivistům, kteří chtěli průvod demonstrantů zablokovat. Předtím prý tyto levicové aktivisty vyzvali, aby vyklidili prostor, to ale někteří protestující včetně Krejčové odmítli.

Žena podle obžaloby napadla policistu poté, co na zemi zaklekl jejího přítele. Údajně mu praštil hlavou o zem, čímž mu vyrazil zub. Krejčová policistovi podle obžaloby skočila na záda a trhla mu ramenem. Policista si později stěžoval na bolest, kvůli pohmoždění kloubu byl týden na neschopence. Krejčová se hájila tím, že policisté jejího přítele týrali, a proto musela zakročit, i když věděla, že se tím vystavuje riziku trestního stíhání.

Za násilí proti úřední osobě hrozily ženě až čtyři roky vězení. Obvodní soudu pro Prahu 1 uložil Krejčové letos v únoru měsíční podmínku s roční zkušební dobou. V dubnu ale odvolací soud aktivistku obžaloby pravomocně zprostil. Předsedkyně soudního senátu tehdy označila jednání Krejčové za bagatelní.

Nejvyšší soud nyní osvobozující verdikt zrušil. Justice se tak bude případem zabývat znovu.

,

Diskuze

Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.

21. listopadu 2016