Kalousek vydal knihu. Popisuje v ní utrpení kněží za druhé světové války
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Po předsedech KDU-ČSL Pavlu Bělobrádkovi a hnutí ANO Andreji Babišovi vydal letos svou knihu i předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek. Zatímco představitelé obou vládních stran se ve svých publikacích věnovali do velké míry aktuální politice, Kalousek se podílel na knize, která připomíná utrpení katolických duchovních za nacistické okupace.
„Je to vůbec první publikace o roli kněžích ve druhé světové válce. Dovoluji si ji vydat jako malou splátku velkému hrdinství těch, kteří sloužili lidem a jejich touze po svobodě,“ uvedl dnes Kalousek v tiskové zprávě k vydání knihy Naši pastýři 1938 – 1945. Vydáním publikace chtěl reagovat na dřívější výroky levicových poslanců, podle nichž kněží kolaborovali s nacismem.
Publikace, kterou pokřtil náčelník generálního štábu Armády ČR Josef Bečvář, obsahuje seznam více než 400 českých kněží, kteří zahynuli, byli vězněni nebo totálně nasazeni za druhé světové války. Její součástí je i překlad knihy Donalda Crosbyho o roli katolických duchovních za druhé světové války ve spojeneckých armádách.
Letos vydali knihy i další politici. Bělobrádek ve své publikaci Na život! popsal svůj životní příběh, zákulisní zážitky z vysoké politiky i program, který chce jako předseda KDU-ČSL prosazovat. Babiš v knize O čem sním, když náhodou spím představil svou vizi, jak by mohlo Česko vypadat v roce 2035.