KOMENTÁŘ

Kubera je normální

KOMENTÁŘ
Kubera je normální

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Je třeba se zastat předsedy Senátu Jaroslava Kubery, který při tryzně za oběti nacistického Německa v Terezíně upozornil na nebezpečí ideologie progresivistů a především na rizika, která plynou z toho, pokud ji odmítá, nebo nepřijme.

Předseda Senátu řekl toto: „To, co nestihli nacisté, dokončili o pět let později komunisté, kteří také nesnášeli jakýkoliv odpor, jiný názor a nesouhlas. Stále častěji mívám pocit, že ještě nedávno tak kruté a živé vzpomínky na to, co se tady v Terezíně odehrálo, dnes blednou stále rychleji. Hodnoty, na kterých jsme tento památník stavěli, jsou víc a víc relativizovány a vítězí lhostejnost k naší vlastní minulosti. Nejde jen o nezájem o historii a úctu k památce těch, kteří nám svými oběťmi umožnili žít dnešní svobodný a demokratický život. Jsme lhostejni k opětovnému nárůstu totalitního uvažování, ve kterém tak nepokrytě platí ,kdo není s námi, je proti nám‘ a je potřeba ho umlčet. Vždyť totalita, nesnášenlivost k jiné rase, k jinému názoru může mít a má dnes zcela jinou podobu. Třeba zahalenou do slov ekologie, životní prostředí, rovnost pohlaví, politická korektnost a multikulturalismus.“

Vyslovil naprosto legitimní úvahu o teroru nastupujících nových ideologií. Jejich hlídači a zvěstovatelé, rekrutující se z progresivistů ovládajících mediální mainstream, strážců správných názorů na sociálních sítích a samozřejmě vypečených hipsterů z neziskovek, ani chvilku nelenili a začali Kuberu ze všech kanálů trolit. Samozřejmě, jak je v této společnosti zvykem, vytrhávali z kontextu, dosazovali svůj vlastní a měli plnou pusu znevažování obětí nacistů a Židů, kteří se jim hodí, když se zrovna nemluví o utrpení Palestinců. 

Tak předně: je rolí politika nebo veřejně činné osoby na místě tragédií upozorňovat na nové rizikové proudy ve společnosti. Ekologisti, multikulturalisti a progresivisti obecně za sebou lidské oběti nemají, ale žádný teror jediného správného pohledu na svět nezačal popravami a vražděním. Klubal se pozvolna, s myšlenkou spasení světa a rovnosti mezi všemi živočichy. Když získal dostatečnou podporu, následně ji využil k podvolení většiny a začal s nekompromisním uplatňováním svých idejí v reálném životě. Jako to dělali nacisti, komunisti, ti, kteří to myslí s ostatními nejlíp.

Jaroslav Kubera nepředstírá, že je intelektuál. Ve veřejném životě vyrostl jako primátor středně velkého českého města. Přiznává, že má rád svou ženu. Netají své neřesti a je třeba náruživým kuřákem. Říká to, co mu připadá normální, tedy to, co má své normy a pravidla. A zcela logicky se straní sociálních sítí.

20. května 2019