Česko má první medaili. Získal ji kanoista Lukáš Rohan

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Předplatné můžete objednat zde.

Echo Prime

Kanoista na divoké vodě Lukáš Rohan získal pro Česko stříbrnou medaili na olympijských hrách v Tokiu. Rychlejší byl jen Slovinec Benjamin Savšek.

Ze čtvrtého nejlepšího času v semifinále se Rohan probojoval na druhé místo. I přes dvousekundovou penalizaci zajel nejlepší závod své kariéry. Za zlatým medailistou Savšekem zaostal o 3,71 sekundy. Ani čistá jízda by Rohanovi o 1,71 sekundy nestačila na vítěze Savška. Rohan svou výhrou navázal na stříbro z mistrovství Evropy v pražské Troji minulý rok. Třetí místo získal Sideris Tasiadis z Německa.

Rohan jel jako jeden z prvních, a tak musel čekat, jestli se na vítězné pozici udrží. Nejlepší trojice ze semifinále ale na své předešlé výkony nenavázala. Španěl Ander Elosegi skončil osmý, Novozélanďan Daniel Watkins devátý a v semifinále nejrychlejší Martin Thomas z Francie obsadil až páté místo.

Rodákovi z Mělníka je 26 let a svou výhrou jde ve stopách otce Jiřího Rohana. Ten je ve světě kanoistiky legendou. Vyhrál dvě stříbrné medaile na olympijských hrách v Barceloně 1992 a v Atlantě 1996 v kategorii C2 se svým partnerem v lodi, Miroslavem Šimkem.