Vedro uvařilo síť UPC. 32 tisícům domácností nešla televize
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Největší tuzemskou kabelovou firmu UPC postihl v části Prahy, středních Čech a Ústí nad Labem výpadek digitální televize. Dotkl se 32 000 domácností, trval zhruba dvě hodiny. Podle mluvčího firmy Jaroslava Kolára za tím jsou extrémní horka.
Na celém území Česka diváci nemohli využívat službu zpětného zhlédnutí, která jim umožňuje znovu si přehrát dříve odvysílaný televizní pořad. Pro většinu z nich už ale byl provoz služby obnoven, řekl mluvčí firmy Jaroslav Kolár.
„V důsledku velkých veder na krátkou dobu došlo k poruše klimatizační jednotky, která se následně restartovala, ale způsobila výpadek na digitální televizi,“ uvedl mluvčí. Problém se objevil kolem 19:00. Po zhruba dvou hodinách digitální televize naběhla ve všech lokalitách, dodal mluvčí.
Výpadek mohli zaznamenat zákazníci UPC v Kladně, Kralupech nad Vltavou, Mělníku, Neratovicích, Nymburku, Čelákovicích a části Prahy. Ve stejné době byl výpadek kvůli poškozenému kabelu v Ústí nad Labem, tam se vyřešil změnou trasování signálu.
Také služba zpětného zhlédnutí vypadla z provozu kvůli poruše klimatizační jednotky, u ní mohli problém zaznamenat klienti UPC na celém území Česka. Kolem 21:30 podle Kolára služba nefungovala už jen u menší části zákazníků firmy. Po 22:00 firma problém odstranila. „Mrzí nás to a omlouváme se zákazníkům za toto přerušení provozu,“ dodal mluvčí.
UPC spustila v dubnu 2016 integraci české a slovenské pobočky. Sloučením vznikla společnost, která na obou trzích pokrývá více než 2,1 milionu domácností a téměř 812 000 zákazníků, kteří využívají přes 1,59 milionu služeb.
Společnost UPC Česká a Slovenská republika je součástí společnosti Liberty Global. Skupina Vodafone v květnu oznámila, že se dohodla na odkupu části evropských aktivit Liberty Global, včetně české pobočky. Transakci v přepočtu za 471 miliard korun musí schválit Evropská komise. Proces přezkumu a schvalování prodeje bude podle Vodafonu trvat asi do poloviny roku 2019.