„Speciální operaci“ vymyslel podle Medveděva sám Putin. Sankce ho neovlivní
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Bývalý ruský prezident a nynější předseda vládní strany Jednotné Rusko Dmitrij Medveděv tvrdí, že rozhodnutí vniknout na Ukrajinu učinila výhradně sama hlava státu, prezident Vladimir Putin. Medveděv to řekl v rozhovoru pro Ria Novosti. Západní sankce podle něj nemohou mít vliv na vedení státu.
Podle Medveděva celou operaci naplánovalo vrchní velitelství, v jehož čele je sám prezident Putin. „Operace probíhá podle plánu, který byl připraven a schválen vrchním velitelstvím. Proto to dál hodnotit nebudu,“ řekl v rozhovoru Medvěděv. Speciální operace se podle něj uskutečnila proto, že Ruská federace usoudila, že svých cílů není schopna dosáhnout diplomaticky.
"Это не мы, это всё вождь".
— Մιtαuskαs 🇱🇹🇺🇦 (@_A_Vit_) March 25, 2022
А вот и первые "ласточки" российской "элиты" начали пытаться снять с себя ответственность, надеясь в будущем избежать "денацификации" на скамье подсудимых.
Медведев заявил, что это лично Путин принимал решение о начале войны против Украины. pic.twitter.com/MnDoq100Xp
Bývalá hlava státu také v rozhovoru pro agenturu Ria uvedla, že je hloupé se domnívat, že by západní sankce proti ruským podnikům mohly mít nějaký vliv na moskevskou vládu. Západní sankce podle Medveděva pouze upevní ruskou společnost.
Některé západní sankce se konkrétně zaměřily na miliardáře a podnikatele, o nichž se předpokládá, že mají blízko k prezidentu Vladimiru Putinovi. „Položme si otázku: může mít některý z těchto velkých podnikatelů byť jen nepatrný vliv na postavení vedení země? Otevřeně vám říkám, že v žádném případě,“ uvedl Medveděv v rozhovoru a dodal, že průzkumy v Rusku ukazují , že tři čtvrtiny Rusů rozhodnutí Kremlu o provedení vojenské operace na Ukrajině schvalují.
Sám Medveděv pak odsoudil ty Rusy, kteří se vyslovili proti invazi, ale přitom zůstali v Rusku. „Můžete být nespokojeni s některými rozhodnutími úřadů, kritizovat úřady, to je normální. Ale nemůžete se v tak těžké situaci postavit proti státu, protože to je zrada,“ řekl.
Proti ruské invazi na Ukrajinu se demonstruje i v Rusku. Lidé, kteří s vojenským krokem prezidenta Putina nesouhlasí a říkají to veřejně jsou zatýkáni. Během měsíce, kdy válka na Ukrajině probíhá, byly v Rusku zadrženy tisíce lidí.