BMW získá plnou kontrolu nad službou pro sdílení aut DriveNow

BMW získá plnou kontrolu nad službou pro sdílení aut DriveNow

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Německá automobilka BMW získá plnou kontrolu nad společným podnikem pro sdílení automobilů DriveNow. Firma se dohodla, že za poloviční podíl partnera Sixt ve společném podniku zaplatí 209 milionů eur (přes pět miliard Kč).

Transakce, kterou ještě musejí schválit regulační orgány, otevírá cestu k vytvoření širší aliance BMW s konkurentem Daimler v oblasti sdílení automobilů. Ta by konkurovala službám, jako je například Uber. Podle zdroje agentury Reuters obeznámeného s jednáním se nyní BMW nachází blízko dohody o spojení DriveNow se službou Car2Go firmy Daimler.

Nejmenovaný představitel jedné z těchto automobilek agentuře Reuters sdělil, že BMW a Daimler hodlají vytvořit společný podnik, který by se kromě sdílení aut zabýval rovněž dalšími službami, a to například v oblasti spolujízdy či dobíjení elektromobilů. „Vytvořilo by to ekosystém, který by bylo možné použít rovněž pro provoz robotických taxíků,“ dodal.

Firmy BWM a Sixt založily společný podnik DriveNow v roce 2011. Služba má v současnosti přes milion zákazníků ve 13 evropských městech. Služba Car2Go firmy Daimler funguje zhruba tři roky a má po celém světě téměř tři miliony zákazníků, píše list Manager Magazin.

,

29. ledna 2018