Aféra s využíváním služebního auta

„Kromě manželky se ničeho v kraji nedotknu.“ Manžel Jermanové vysvětloval jízdy služebním autem

Aféra s využíváním služebního auta
„Kromě manželky se ničeho v kraji nedotknu.“ Manžel Jermanové vysvětloval jízdy služebním autem

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (za hnutí ANO) čelila kritice, že jeden ze služebních vozů, které má k dispozici, nechávala na cesty do práce svému manželovi. Jakub Pokorný na pondělní tiskové konferenci vyjádřil lítost, že se jeho žena dostala pod tlak a prohlásil, že hejtmanku požádal, aby se auta zbavila.

Na případ poprvé minulý týden upozornil server Seznam Zprávy. Podle něj Pokorný využíval běžně model Škoda Superb v nejvyšší výbavě, aby se dostal necelých dva a půl kilometru do kadeřnického salónu, kde pracuje. „Dotčené osobní auto Škoda Superb je dva roky staré, má najeto 120 tisíc kilometrů a bylo po bývalém hejtmanovi. Bylo to služební auto hejtmanky. Na toto služební auto existuje smlouva, která upravuje i naše povinnosti vzhledem k soukromým jízdám,“ řekl novinářům na konferenci manžel hejtmanky.

„Tyto jízdy musíme vykazovat a samozřejmě uhradit náklady, které za dobu užívání činily 29 826 korun na pohonných hmotách a 3719 korun úřadu,“ řekl Pokorný. Prohlásil, že mu je líto situace, do níž svou ženu dostal „Požádal jsem ji, aby nás auta okamžitě zbavila,“ prohlásil. „Garantuji vám, že už se žádného předmětu středočeského kraje ani nedotknu, kromě své manželky,“ zakončil své krátké prohlášení.

Hejtmanka na pátečním brífinku nic neřekla, na původní zprávu však reagovala tím, že všechno zmíněné se děje v souladu se smlouvou. „Skutečně nemám co skrývat a na rovinu říkám, že vůz, který mi byl poskytnut krajským úřadem jako benefit, stejně jako tomu bývá ve státní i soukromé sféře, využíváme s manželem skoro denně. A je hned pro oba dva účely najednou – k mým služebním cestám po kraji v době víkendů, kdy si řídím sama, nebo mi dělá řidiče manžel, a samozřejmě i k soukromým účelům. Vše v souladu s dikcí uzavřené smlouvy, která jasně uvádí, že tento vůz mohu zapůjčit i manželovi,“ reagovala Pokorná Jermanová na dotazy Seznamu.

, jhr