Drogy, podvod, útok sprejem. Iráčan podezřelý ze zabití v Chemnitzu byl v podmínce
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Mladý Iráčan podezřelý ze zabití pětatřicetiletého Němce v Chemnitzu (Saské Kamenici) byl v minulosti trestán mimo jiné za ublížení na zdraví. Informoval o tom deník Bild, podle něhož byl Júsif A. v podmínce. Násilná smrt Němce vyvolala ve městě nedaleko českých hranic několik protestů, na jejichž okraji se odehrály i útoky na přistěhovalce.
Dvaadvacetiletý irácký Kurd, s nímž je kvůli činu ve vazbě také o rok starší Syřan Alá S., byl za poslední dva roky dvakrát odsouzen k pokutě za držení drog. Pokutu musel platit také za podvod, poškození věci a nebezpečný zásah do silniční dopravy.
Muž, který v Německu nedostal azyl, ale kvůli situaci ve své rodné zemi prozatím mohl zůstat, si nejvyšší trest od soudu odnesl v červenci loňského roku. Za to, že několika lidem při sporu v ubytovně pro uprchlíky nastříkal do obličeje pepřový sprej, byl uznán vinným z ublížení na zdraví, za což dostal osmiměsíční trest s odkladem na dva roky.
Deník Die Welt dnes zase napsal, že Júsif A. podle svých spolubydlících pracoval šest dní v týdnu u jednoho holiče v Chemnitzu. Německé úřady ho ale vedly jako člověka bez povolání.
Obětí nedělního násilného činu se stal Němec s kubánskými kořeny Daniel H., pro jehož rodinu asi 20 firem z Chemnitzu vybralo na 20.000 eur (515.000 korun).
Dnes se ve čtvrtmilionovém městě kvůli zabití muže uskuteční další demonstrace pravicového uskupení Pro Chemnitz. Její účastníci se sejdou před zdejším stadionem, kde má večer s občany promluvit také saský premiér Michael Kretschmer (CDU). Saská policie i proto požádala o posílení ze strany spolkové policie. Strážce zákona do Chemnitzu vyslalo také několik jiných spolkových zemí.