Marketing hnutí ANO

Marek Prchal dirigoval poslance ANO při grilování. Babišův ‚génius sociálních sítí‘ má více talentů

Marketing hnutí ANO
Marek Prchal dirigoval poslance ANO při grilování. Babišův ‚génius sociálních sítí‘ má více talentů

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Veřejnost zná Marka Prchala spíše jako marketingového experta, který se stará o účty Andreje Babiše na sociálních sítích. To však není všechno, čím prospívá svému šéfovi, jenž mu také oplácí. Babiš například Prchala veřejně pochválil po posledních volbách, kdy oznámil „To je on! Génius sociálních sítí. Náš největší guru je Mára!“. Prchal se však pro Babiše činí dál.

Jeho další role se ukázala v minulém týdnu na půdě sněmovny, kde připravoval prvního místopředseda hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a ministra dopravy Dana Ťoka na grilování před poslanci. A bylo to třeba. Poslanci se totiž nespokojili s dřívějším prohlášením ministra dopravy a předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO. Během grilování tak vše probíhalo pod vedením „génia sociálních sítí“.

Po vystoupení Dana Ťoka před poslance předstoupil Jaroslav Faltýnek, který si předtím chodil pro cenné rady do předsálí za Markem Prchalem. „Já jsem neviděl, nebo nečetl celý jeho projev, my jsme ten postup koordinovali pouze částečně, takže já se omlouvám, že možná budu opakovat některé věci, které tady zazněly, ale ono se říká, přátelé, že opakování je matka moudrosti,“ řekl během svého vystoupení Jaroslav Faltýnek, kterému měl projev připravit právě Prchal.

První místopředseda hnutí pak ve své řeči třikrát zopakoval, jak ministr dopravy ušetřil státu několik miliard. „A já říkám: rozdíl mezi Faltýnkem a Ťokem je v tom, že pan ministr Ťok se svým týmem je mnohonásobně lepší, protože vyjednal pro stát a naše občany mnohonásobně vyšší slevu než v tom roce 2015. V roce 2015 sleva pouze 1,5 miliardy na tři roky, letos, respektive vloni, méně než polovina. Méně než polovina,“ chválil ministra dopravy Jaroslav Faltýnek.

Dan Ťok přitom jméno prvního místopředsedy hnutí ANO ve svém projevu ani jednou nezmínil. Uvedl pouze, že se dřívější jednání o mýtu probírala na „koaličním půdorysu – předsedů stran, řídícího výboru na mýto nebo dopravní koaliční rady“.

Další jednání budou pokračovat, protože poslanci měli na projednání bodu pouhé dvě hodiny. Jenom projevy obou politiků z hnutí ANO zabraly skoro polovinu času. Opoziční poslance tak nadále zajímá, proč se Jaroslav Faltýnek scházel s šéfem antimonopolního úřadu Petrem Rafajem a s ředitelem společnosti Kapsch Karlem Rafajem. Šéf poslaneckého klubu hnutí ANO se totiž odpovědi na toto téma vyhnul.