Belgie má už skoro 4 tisíce mrtvých na koronavirus, v přepočtu je zasažena víc než Itálie
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Belgie má dalších 303 mrtvých na koronavirus za posledních 24 hodin, počet obětí v zemi tak vystoupil na 3903. I když se bilance zdá nižší v porovnání s některými dalšími evropskými zeměmi a Spojenými státy, Belgie má jen přes 11 milionů obyvatel. V přepočtu na milion obyvatel ji tak pandemie zasáhla mnohem více než například Itálii, poznamenal britský list The Guardian.
Belgické úřady rovněž evidují za uplynulý den 942 nově nakažených, 310 lidí bylo přijato do nemocnice a 239 jich zdravotnická zařízení opustilo. Celkový počet nakažených od začátku epidemie činí 30 589.
Celkem je v zemi hospitalizováno 5393 pacientů s nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje. Z toho 1234 je na jednotkách intenzivní péče.
Belgie nezavřela hranice
Druhý březnový týden začala Belgie s prvními omezeními. Do Evropského parlamentu nemohla například veřejnost, týden potom pak dostali europoslanci nařízenou práci z domova. „V té době bylo však téměř vše v Belgii ještě otevřeno, roušky nenosil téměř nikdo. Říkalo se, že situace je pod kontrolou. Jediné opatření bylo, že se nemohly pořádat akce nad 100 lidí,“ popsal deníku Echo24 zdroj z prostředí Evropského parlamentu.
Belgie začala krátce po polovině března debatovat na úrovni vlámského, valonského, bruselského a federálního ministra zdravotnictví o možném zpřísnění opatření. Před třetím březnovým víkendem došlo k uzavření restaurací, byly také uzavřeny školy a lidem se doporučilo, aby pracovali z domova. Stát dosud nezavřel hranice a je nadále otevřený včetně letišť.
Belgie má přes 11,5 milionu obyvatel a je hlavním sídlem institucí Evropské unie. Počtem obyvatel je na tom tak srovnatelně jako Česká republika.