Policisté uzavřeli olympijský Stade de France kvůli bombovému poplachu
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Francouzský národní stadion Stade de France na severu Paříže byl uzavřen kvůli bombovému poplachu. Na sportovišti se odehrávají atletické soutěže, v podvečer se tam mělo sejít 80 tisíc lidí. O možném výskytu výbušniny na 33. ročníku olympijských her se začalo mluvit krátce poté, co policisté našli u stadionu "podezřelý předmět", píše britský deník The Sun. Francouzská policie čeká na speciální jednotku pyrotechniků, kteří mají podezřelý předmět prozkoumat. Oblast kolem národního stadionu je uzavřena, obehnána páskami a hlídána strážníky.
Kromě národního stadionu bylo z preventivních důvodů uzavřeno i nedaleké železniční nádraží Porte de Paris ve čtvrti Saint-Denis. Stadion byl v době uzavření prázdný, jelikož první část dnešního olympijského dne skončila už ve 13:00 a další akce měla začít v 17:40. Na podvečer by aréna měla hostit přes 80 tisíc lidí, ale zatím není známo, jestli plánovaná akce proběhne, píše deník Mirror.
Přitom letošní olympiáda v Paříži je jednou z těch nejvíce zabezpečených v historii. „Podobná masivní mobilizace vojenských sil na francouzské půdě neproběhla od konce druhé světové války,“ uvedl vojenský velitel Paříže generál Christophe Abad. Od 18. července je kolem Seiny vybudován bezpečnostní perimetr o přibližně šesti kilometrech. Bezpečnostní opatření se tak budou týkat přibližně 20 000 lidí, které budou bezpečnostní složky i s pomocí tajných služeb prověřovat. V případě, že někdo bezpečnostním sítem neprojde, nebude do této oblasti Paříže v průběhu olympiády vpuštěn.
Celkem by se podle pařížského šéfa police Laurenta Nuneze mělo na opatření podílet 30 000 policistů a 18 000 vojáků denně. Z dalších zemí se k pařížským posádkám přidalo 1800 zahraničních policistů. „Jsme znepokojeni hrozbou terorismu, zejména islámského terorismu, ale také hrozbou ze strany radikalizovaných ekologů, levicových extremistů a podporovatelů propalestinského hnutí,“ popsal hrozby Nunez.