Grilování „doktora Stracha“. Jak vlády vysvětlí tři miliony nadúmrtí?
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Bývalý hlavní lékařský poradce prezidenta Bidena a iniciátor drakonických postupů proti covidu a demokracii Anthony Fauci vypovídal před republikánským panelem Sněmovny reprezentantů, který už patnáctý měsíc vyšetřuje původ nákazy a vládní opatření. Vyšetřování se sice táhne jako Lovosice, ale načasování líp vyjít nemohlo. Téměř souběžně totiž světlo boží spatřila další studie zpochybňující efektivitu a bezpečnost bezpečných a efektivních covidových injekcí, které Fauci tolik protlačoval.
Doktor Fauci se tedy nyní ocitl na grilu. Šťavnatým předkrmem slibujícím pozdější kulinární explozi – Francouzi tomu říkají amuse-bouche, „potěš hubu“ – bylo už Fauciho veřejné vyjádření z letošního ledna. Bývalý šéf Národního institutu pro alergie a infekční nemoci přiznal, že myšlenka takzvaně bezpečné vzdálenosti mezi dvěma osobami – ony přibližně dva metry vzájemné distance, přes které nejel vlak, a které tedy ani virus neměl překonat – nebyla vědecky nijak podložená, ale že se „prostě tak nějak objevila“. Říkal to blazeovaně a trochu znuděně, rozhodně nevypadal, že by ho hryzaly nějaké harpyje svědomí, to je zas výhoda sociopatie. Fauci během covidu vystupoval v podstatě pouze jako Vtělená Věda, morál svých spoluobčanů zvedal tak vehementně, až si vysloužil přezdívku doktor Strach.
Adekvátně se „tak nějak objevilo“ rouškování. Podle dokumentů, které byly již také zveřejněny, si tak úplně nevzpomíná na žádné konkrétní studie nebo data, která by je podložila. Třiaosmdesát let zaštítí drobné výpadky paměti jen papírově, Fauci působí o dekádu mladší než jeho vrstevník Biden a je na rozdíl od úřadujícího prezidenta mentálně přítomen. Přesto si křepký stařík nějak nedokáže rozpomenout na stovky drobných i méně drobných detailů řízení celého zdravotnicko-politického manévru, tedy kromě toho, že na rozdíl od kolegů jemu během covidu farmaceutické firmy nic nevyplatily. A to je ten slibovaný hlavní chod dlouho odkládané grilovačky.
V letech 2022 a 2023 totiž Fauciho institut obdržel necelých 700 milionů dolarů z licenčních poplatků, které zaplatily farmaceutické a zdravotnické společnosti, což se ústav snažil ukrýt před veřejností. Jde o více než 175násobný nárůst plateb jeho vedení a řadovým vědcům subjekty, které licencují vynálezy vytvořené ve federálních laboratořích placených daňovými poplatníky. Vědci dostávají plat a pak osobně profitují z toho, za co už jednou byli zaplaceni; americká veřejnost z toho nemá nic. Dvouletý průměr za předchozí desetiletí byl méně než pět milionů dolarů.
Ačkoli Fauci osobní finanční zájem na maniakálním způsobu boje s covidem popírá („Komu šly ty peníze?“ „Nevím. Mně ne.“), překročilo čisté jmění jeho a jeho manželky na konci roku 2021 dvanáct a půl milionu dolarů, měli tedy o pět milionů víc než před začátkem zdravotní krize. Osoba, která měla zajistit, aby se Fauci ve výkonu funkce choval morálně, byla jeho manželka. Christine Gradyová vede bioetické oddělení v klinickém centru NIH, které sestavovalo etické studie na podporu manželovy politiky, včetně klíčových oblastí povinných roušek, poškození ekonomiky, dětí izolovaných od vrstevníků a koneckonců i pacientů umírajících v izolaci. Za každým velkým mužem přece stojí velká žena.