VÁLKA NA UKRAJINĚ

„Ukrajina je připravena na bezpodmínečné příměří. Zelenskyj mi to potvrdil,“ oznámil Macron

VÁLKA NA UKRAJINĚ
„Ukrajina je připravena na bezpodmínečné příměří. Zelenskyj mi to potvrdil,“ oznámil Macron

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Ukrajina je připravena na bezpodmínečné příměří s Ruskem. Oznámil to na síti X francouzský prezident Emmanuel Macron, který se v sobotu na pohřbu papeže Františka setkal krátce v v Římě s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

"Dnes (v sobotu) v Římě velmi pozitivní výměna názorů s prezidentem Zelenským. Ukončit válku na Ukrajině. To je cíl, který sdílíme společně s prezidentem Trumpem. Ukrajina je připravena na bezpodmínečné příměří. Prezident Zelenskyj mi to dnes (v sobotu) znovu potvrdil. Přeje si spolupracovat s Američany a Evropany na jeho realizaci. Nyní je na prezidentu (Vladimiru) Putinovi, aby dokázal, že skutečně chce mír. Budeme pokračovat v naší práci v rámci koalice ochotných, která byla zahájena v Paříži v březnu, abychom dosáhli jak příměří, tak úplného a trvalého míru na Ukrajině.

Podle některých neověřených zdrojů Zelenskyj souhlasí s dočasným příměřím od příštího týdne. Americký prezident Donald Trump, který se také se Zelenským v Římě krátce setkal, varoval ukrajinského prezidenta, že pokud nebude urychleně dosaženo příměří, Spojené státy do deseti dnů opustí od mírového vyjednávání.

V sobotu mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov uvedl, že prezident Putin při pátečním jednání s vyslancem amerického prezidenta Donalda Trumpa Stevem Witkoffem řekl, že Rusko je připraveno jednat s Ukrajinou bez předběžných podmínek.

 

mar

Diskuze

Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.