V Dubaji nehlaste znásilnění, obviní vás z nemanželského sexu, radí charita

Ilustrační foto - Foto: http://chytrezajezdy.cz/dubaj/
V Dubaji nehlaste znásilnění, obviní vás z nemanželského sexu, radí charita

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Charitativní organizace radí cizincům a turistům v Dubaji a v celých Spojených arabských emirátech, že nemají hlásit trestné činy, které se jim stanou. Vyjádření odkazuje na nedávné obvinění ženy, která byla hromadně znásilněna. Po nahlášení činu na policii byla obviněna z nemanželského styku, píše deník The Independent.

Organizace Zadržen v Dubaji pomáhající lidem, kteří se dostali do složitých situací ve Spojených arabských emirátech, varuje oběti trestných činů. Úřady prý nadržují Arabům a obrací obvinění na turisty a cizince.

Jako příklad uvádějí znásilnění ženy, která případ později ohlásila na policii. Obratem ale byla obviněna z nemanželského styku a nyní čeká na soud bez možnosti vrátit se domů. Za nemanželský sex jí hrozí vězení, deportace, bičování nebo kamenování.

„Dostáváme dotazy, zda mají lidé oznámit trestný čin, ať už jde o znásilnění nebo něco jiného. Často říkáme ne. Rozhodně ne,“ řekla pro deník The Independent zakladatelka charity Radha Stirlingová. Podle Stirlingové si policie nedělá velkou hlavu ze znásilnění, protože je často oznamují místní prostitutky, aby dostaly finanční nároky od soudů.

„Z tohoto důvodu si policie dává pozor před falešnými obviněními. Když se to potom dozvědí, řeknou si: no, ta dívka byla opilá, tak toho teď lituje,“ usuzuje Stirlingová pro The Independent.

Podle jejího vyjádření se procenta turistů v Dubaji neustále zvyšují. Tím také roste počet klubů, ve kterých se mohou cizinci bavit. „Je to o jejich společnosti. Mají pocit, že když žena pije alkohol, tak vyhledává sex. Je tu také rasistické myšlení. Ona je z Velké Británie, je zřejmě opilá, tak chce sex,“ vysvětluje Stirlingová.

Podle ní se bude opakovat situace znásilněné ženy z roku 2008. Žena tehdy nahlásila znásilnění a dokládala to zprávou z nemocnice, podle které měla mít také zlámaná žebra. Později pak byla, stejně jako v současném případě, obviněna z nemanželského sexu. Po odebrání pasu musela v Dubaji zůstat dalších osm měsíců.

, ls