Řádění hurikánu Harvey

Amerika se obrací k Bohu. Trump vyhlásil den modliteb za oběti Harveyho

Řádění hurikánu Harvey
Amerika se obrací k Bohu. Trump vyhlásil den modliteb za oběti Harveyho

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Prezident Spojených států Donald Trump na neděli vyhlásil celoamerický den modliteb za oběti hurikánu Harvey a také za úsilí, jakým se Spojené státy postavily k záchranným a rekonstrukčním pracím. Na svém webu to zveřejnil Bílý dům. Trump v sobotu odpoledne místního času (večer SELČ) navštíví živlem postižené státy Texas a Louisianu.

„Celý národ soucítí s Texasem a Louisianou. Jsme hluboce vděční těm, kteří pomáhají, a modlíme se za uzdravení a útěchu těch, kteří to potřebují,“ uvedl Trump v prohlášení. V dokumentu připomněl, že Američané vždy nabízeli pomocnou ruku svým spoluobčanům v nouzi a že stejně je tomu tak i nyní. „Přítel pomáhá příteli, soused sousedovi a cizinec cizinci,“ dodal.

Den modliteb bude podle Trumpa nejen vyslovením účasti s oběťmi katastrofy, ale také vyjádřením díků za ochotu a štědrost těch, kteří jakýmkoli způsobem přiložili ruku k záchranným pracím a k obnově škod.

„Vyzývám Američany všech vyznání, všech náboženských tradic a jakéhokoli původu, aby se modlili za každého, koho postihl hurikán Harvey, ať již jsou to lidé, kteří ztratili členy rodiny, byli zraněni, přišli o domovy a majetek, ať jsou to záchranáři, policisté, vojáci a zdravotníci,“ uvedl Trump.

Řádění hurikánu Harvey - Shutterstock

Americký prezident dnes s manželkou Melanií opět navštíví Texas a podívá se i do sousední Louisiany. Podle zveřejněného programu přiletí na Ellingtonské letiště u Houstonu v 11:20 místného času (18:20 SELČ). Setká se zde s oběťmi přírodní katastrofy, navštíví podpůrné středisko a sejde se s představiteli státu Texas, mimo jiné i s houstonským starostou Sylvesterem Turnerem.

Z Texasu odletí do louisianského Lake Charles, kde je očekáván v 15:35 místního času (22:35 SELČ). V plánu je schůzka s louisianskými činiteli a také se záchranáři a gardisty.

,

2. září 2017