TIPY NA SENÁTNÍ VOLBY

Bookmakeři: Škromach i Váňa v roli favoritů. ČSSD získá jen 4 kraje

Zdeněk Škromach. - FOTO: Facebook Zdeňka Škromacha.
TIPY NA SENÁTNÍ VOLBY
Bookmakeři: Škromach i Váňa v roli favoritů. ČSSD získá jen 4 kraje

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Suverénním favoritem senátních voleb je pro bookmakery Tipsportu Zdeněk Škromach, sázkaři pak nejčastěji tipují, že v 1. kole nebude zvolen žádný z kandidujících senátorů. Sází se i na populárního žokeje Josefa Váňu, který je favoritem ve svém karlovarském obvodu. ČSSD má šance na vítězství podle sázejících jen ve čtyřech krajích.

Z pohledu senátních voleb si u Tipsportu zatím vsadilo nejvíce sázkařů v kurzu 1,35:1 na to, že hned v 1. kole nebude zvolen žádných z kandidujících senátorů. Jen takříkajíc „o pár hlasů“ je druhou nejsázenější variantou v kurzu 3:1, že v 1. kole senátních voleb bude zvolen 1 a více senátorů.

Kurzovým favoritem senátních voleb je s kurzem 1,10:1 Zdeněk Škromach (obvod 79), následuje Jan Žaloudík s kurzem 1,20:1 (obvod 55), Tomáš Jirsa (obvod 10) a Petr Šilar (obvod 46), oba se shodným kurzem 1,30:1. Černého Petra senátních voleb má naopak s kurzem 40:1 zpěvák a hudební producent Petr Hannig (obvod 19).

Nejčastěji se na tiketech zatím objevuje Stanislav Juránek v kurzu 1,28:1 na výhru (obvod 58), následuje Alena Dernerová v kurzu 2:1 (obvod 4) a Jaroslav Dvořák 1,7:1 (obvod 67). Legendární žokej Josef Váňa je pro bookmakery Tipsportu v kurzu 1,9:1 největším favoritem svého obvodu, právě před Dernerovou 2:1.

„Známé osobnosti, současní politici, tak i sportovci a lidé ze showbyznysu bez politických zkušeností patří většinou k hlavním favoritům senátních voleb,“ říká mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. Zajímavá je situace ve volebním obvodu 25. Vlastimil Harapes i Václav Bělohradský mají shodný kurz na vítězství 5:1, Aleš Hušák naopak 20:1. „Oblíbený umělec i filozof jsou tak mnohem většími favority do senátu než rozporuplná osobnost bývalého šéfa Sazky,“ vyplývá ze sázek. Podle bookmakerů vyhraje strana současné vládní koalice ČSSD krajské volby jednoznačně pouze ve čtyřech regionech. Nejsilnější voličská základna ČSSD je s kurzem 1,08:1 již tradičně v Jihomoravském kraji, následuje Vysočina (1,10:1), Moravskoslezský kraj (1,20:1) a Jihočeský kraj (1,30:1).

Vítězem krajských voleb nebude naopak ČSSD téměř určitě v Karlovarském kraji (kurz na vítězství 3,2:1), Pardubickém kraji (3:1), Královohradeckém kraji (2,40:1), Plzeňském kraji a Středočeském kraji (shodně 2,10:1). Sázky na to, že by ČSSD nevyhrála krajské volby v Jihomoravském kraji, jsou naopak přijímány ve vysokém kurzu 7:1. „Tenhle kurz říká, že Hejtman Hašek vybudoval své straně ve vinařském regionu téměř neotřesitelnou pozici,“ dodává Hadrava.

4. října 2016