střelba v německu

Muž se samopalem zaútočil na diskotéce v německé Kostnici. Dva mrtví

střelba v německu
Muž se samopalem zaútočil na diskotéce v německé Kostnici. Dva mrtví

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Palbu z automatické zbraně spustil do lidí na diskotéce v jihoněmecké Kostnici dnes brzy ráno 34letý útočník původem z Iráku. Jeden člověk zemřel, tři další utrpěli těžká zranění. Pachatele zastřelila přivolaná policie. Podle agentury AFP německá policie nejprve vyloučila, že je za střelbou teroristický motiv, později uvedla, že se jedná o terorismus, aby to vzápětí zase popřela.

Incident se odehrál v ulici Max-Stromeyer-Straße okolo 04:30 SELČ, kdy muž začal střílet na jedné z diskoték osmdesátitisícového univerzitního města u hranic se Švýcarskem. Na místě okamžitě propukla panika a lidé se snažili uprchnout z budovy nebo se schovat.

„Diskotéka byla nacpaná k prasknutí. Odhaduji, že zde bylo několik stovek lidí,“ řekl agentuře DPA jeden ze svědků, podle něhož útočník na návštěvníky diskotéky pálil zcela bezhlavě z automatické zbraně.

Protože nebylo hned jasné, jestli je pachatel jeden, nebo jich je více, byly na místo povolány i speciální jednotky. Nad oblastí také kroužil policejní vrtulník.

Útočník po několika minutách prostory diskotéky Grey opustil a dostal se do přestřelky s policií, během níž byl těžce zraněn. Zraněním podlehl v nemocnici. Střelné zranění utrpěl i jeden z policistů, který ale není v ohrožení života. Povahu ostatních zranění zatím úřady neupřesnily.

Policie uvedla pro televizi n-tv, že útočník byl původem z Iráku, žil přes patnáct let žil v Kostnici, ale nejednalo se o azylanta. „Motivy muže, který jednal sám, nejsou jasné,“ řekl stanici n-tv mluvčí kostnické policie Fritz Bezikofer. „Stále ještě věc vyšetřujeme, ale okolnosti související s událostmi na diskotéce večer před střelbou jsou o trochu jasnější, a to nás vedlo k vyloučení teroristického pozadí.“ Pachatel byl na policii známý pro trestné činy související s drogami. 

Grey club, ve kterém k útoku došlo, na svých facebookových stránkách zareagoval tím, že si úvodní fotku změnil na čistou černou plochu, která má symbolizovat černou stuhu. 

V pátek došlo k útoku v supermarketu v Hamburku. Šestadvacetiletý muž, který se narodil ve Spojených arabských emirátech, zabil jednoho muže a dalších šest lidí zranil. Muž identifikovaný jako Ahmed A. bodal do návštěvníků supermarketu kuchyňským nožem.

Německo se loni stalo terčem pěti islamistických teroristických útoků, sedm dalších pokusů ztroskotalo nebo se jim podařilo zabránit. Nejkrvavějším atentátem byl prosincový útok na vánoční trh v Berlíně, při němž zahynulo 12 lidí a desítky dalších byly zraněny.

, ,

30. července 2017