Plzeňský Doosan dodá do Jordánska turbínu za stovky mil. Kč

Plzeňský Doosan dodá do Jordánska turbínu za stovky mil. Kč

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Doosan Škoda Power dodá do Jordánska turbosoustrojí za stovky milionů korun. Zařízení o výkonu 183 megawattů půjde do paroplynové elektrárny Hussein Thermal Power Station, nazývané také Zarqa, řekla ČTK Margit Petříčková z plzeňských strojíren.

„Rozvoj elektrárny, která se nachází nedaleko hlavního města království Ammán, vytvořil příležitost pro další náš úspěšný projekt na jordánském trhu,“ uvedla. Pro plánované rozšíření výkonu přibližně o 485 MW navrhl plzeňský výrobce turbín vlastní turbosoustrojí.

Přímým zákazníkem Doosan Škody Power a EPC firmou (dodavatelem investičních celků, který zajišťuje projekt, dodávku i výstavbu) je čínská společnost SEPCOIII, s níž plzeňská firma spolupracuje nově od letoška, poprvé v lednu na dodávce dvou turbosoustrojí do ománského sultanátu. Důležitou referencí pro získání nového kontraktu byla podle Petříčkové turbína designu Škoda 135 MW, která je od roku 2011 v úspěšném provozu paroplynové elektrárny poblíž jordánského Al Qatrana.

Ilustrační foto - www.doosanskodapower.com

Doosan Škoda Power zaznamenala loni téměř s desetinovým podílem na světovém trhu parních turbín rekordní rok v objemu přijatých zakázek, jež se meziročně téměř zdvojnásobil na 8,5 miliardy korun. Podle generálního ředitele Jiřího Šmondrka je velkým úspěchem, že firma roste, i když světový energetický trh klesá. Loňské tržby podniku se 1400 lidmi, který je od konce roku 2009 členem jihokorejské skupiny, přesáhly podle mezinárodních účetních standardů IFRS osm miliard korun, což bylo zhruba stejně jako v roce 2014. Zisk převýšil miliardu Kč.

,

7. listopadu 2016