Kompro video

Dění kolem Forejta už prověřuje policie. Podnět má od protidrogového

Kompro video
Dění kolem Forejta už prověřuje policie. Podnět má od protidrogového

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Děním kolem Jindřicha Forejta se zabývá policie. Trestní řízení zahájila na popud Národní protidrogové centrály. Dlouholetému hradnímu protokoláři zřejmě zlomilo vaz kompromitující video, na kterém šňupe bílý prášek. Nahrávku médiím, včetně serveru Echo24 v posledních týdnech nabízeli dva muži, jeden z nich má kriminální minulost. Echo24 o video neměla zájem. Forejt se ke kauze dosud nevyjádřil.

„Policie Praha II obdržela v souvislosti s touto věcí poznatek od Národní protidrogové centrály a zahájila úkony trestního řízení. Čeho a koho se prověřování týká nebudeme v této fázi sdělovat,“ uvedla pro deník Echo24.cz Štěpánka Zenklová z Městského státního zastupitelství v Praze, které případ dozoruje.

Národní protidrogová centrála odmítla věc komentovat. „Nemohu to potvrdit, ani vyvrátit. Nemůžeme se k tomu vyjadřovat. Už dříve jsme ale uvedli, že vyhodnotíme informace získané z veřejných zdrojů, zda ve vztahu k naší problematice nedošlo k protiprávnímu jednání,“ řekla Barbora Kudláčková z Národní protidrogové centrály.

Není tak jasné, na koho konkrétně trestní řízení míří. Jelikož konzumace drog není trestná, mohl by být v hledáčku policie i údajný autor nahrávky Bohuslav H., model a drogový dealer. Tomu prý Forejt dlužil peníze za drogy a sex s mladými muži. Spolu s Bohuslavem, který má kriminální minulost, média obcházel Miloslav R.

Popis kompromitující nahrávky zveřejnil nejmenovaný malý server, který ji od mužů koupil asi za 35 tisíc korun. Koupi videa poté potvrdilo také vydavatelství Empresa Media, záběry mělo získat rovněž vydavatelství ministra financí Andreje Babiše Mafra. Tyto mediální domy ale záběry nezveřejnily. Údajně Forejt na videu šňupe bílý prášek, sám prý mluví o „piku“ (pervitin) a během konzumace drogy vyřizuje pracovní hovor.

S nabídkou na odkup videa s diskreditujícími záběry šéfa hradního protokolu se dvojice obrátila i na deník Echo24.cz. Redakce video odmítla koupit, protože o jeho publikování neměla zájem. Podobně odmítla záznam také další média.

Na svou funkci dlouholetý hradní protokolář Jindřich Forejt rezignoval minulé úterý. Oznámil to Hrad v krátkém prohlášení. Forejta se v posledních dnech zastal prezident Miloš Zeman i jeho předchůdce Václav Klaus. V čele odboru hradního protokolu ho nahradí Miroslav Sklenář, který ještě před několika dny pracoval pro čínskou společnost CEFC a dříve byl ve vedení protokolu na Hradě zaměstnaný.