Jiří Herczeg spáchal sebevraždu

Významný právník se zabil skokem z okna v centru Prahy

Jiří Herczeg spáchal sebevraždu
Významný právník se zabil skokem z okna v centru Prahy

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Ve čtvrtek dopoledne v Praze po pádu z okna zemřel známý právník Jiří Herczeg. Byl významnou právní kapacitou v oblasti trestního práva. Jeho odborný text z roku 2009 ovlivnil i osvobozující rozsudek v kauze bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. Informaci o jeho tragické smrti přinesl server Motejlekskocdopole.com.

Muže oživovali nejprve lidé na místě, kteří událost oznámili, a pak i zdravotníci. Zraněním ale podlehl. „Původně nám bylo nahlášeno, že muž na ulici zkolaboval, nicméně poté, co jsme přijeli na místo jsme zjistili, že muž měl vyskočit z okna. Nic nenasvědčuje zavinění třetí osobou, a tak k případu zatím přistupujeme jako k sebevraždě. Věc jako taková je však stále v procesu vyšetřování,“ řekl pro Echo24 mluvčí policie Tomáš Hulan.

Podle Tomáše Hulana zatím nic nenasvědčuje tomu, že by došlo k cizímu zavinění. „Celou událost evidujeme jako sebevraždu, protože vše, co jsme na místě zjistili, tomu nasvědčuje. Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se na události podílela třetí osoba,“ dodal mluvčí.

Osmačtyřicetiletý právník Jiří Herczeg svým odborným článkem z roku 2009 přispěl k osvobozujícímu verdiktu v kauze s Davidem Rathem. Soudce Pavel Zelenka z odvolacího senátu Vrchního soudu v Praze na základě jeho článku rozhodl o tom, že odposlechy, o které se původní verdikt opíral, byly získány nezákonně.

Herczeg spadl přímo na koleje před 11:00. Svědci oznámili zdravotnické záchranné službě, že muž je v bezvědomí a nedýchá. Podle instrukcí operátorky tísňové linky pak muže začali oživovat, po několika minutách pokračovali v resuscitaci po příjezdu na místo zdravotníci. Muže se pokoušeli oživit ještě několik desítek minut, ale přesto na následky zranění zemřel.

Ilustrační foto - Senovážné náměstí - Foto: Wikimedia commons/Šjú