Nové pracovní příležitosti v Amazonu

Amazon nabere letos v Česku 1000 zaměstnanců

Nové pracovní příležitosti v Amazonu
Amazon nabere letos v Česku 1000 zaměstnanců

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Americký internetový prodejce Amazon letos nabere v Dobrovízi u Prahy a v pražské korporátní kanceláři 1 000 stálých zaměstnanců. Již nyní v tuzemsku zaměstnává přes 3 000 lidí. V Evropě společnost plánuje vytvořit celkem 15 000 pracovních míst, během jednoho roku tak Amazon přijme rekordní počet zaměstnanců.

„Amazon v České republice i nadále investuje prostředky do nové infrastruktury a rozvoje zaměstnanců, abychom dokázali dál růst zároveň plnit potřeby našich zákazníků,“ uvedl provozní ředitel Amazonu pro kontinentální Evropu Steven Harman.

Společnost bude přijímat lidi od těch bez kvalifikace až po vysokoškolsky vzdělané. Zaměstnanci mohou využít programu, kdy jim Amazon přispěje na libovolné vzdělání až 120 000 korun. V Evropě ho využilo už přes 2 000 lidí.

Amazon má v Evropě více než stovku korporátních, distribučních, prodejních i zákaznických center a regionální datacentra pro web, k tomu ještě 15 vývojových center zaměřených na inovace. Investuje například do distribuce, zákaznických služeb, výzkumu a vývoje, strojového učení, pokročilé logistiky a podobně.

V roce 2013 začalo fungovat centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a předloni tam Amazon spustil provoz svého prvního distribučního centra v České republice. V něm během předvánoční špičky pracovalo přes 2 000 zaměstnanců a kolem 4 000 brigádníků.

Čistý zisk americké společnosti ve čtvrtém čtvrtletí stoupl o více než polovinu na 749 milionů dolarů (téměř 19 miliard korun) z 482 milionů dolarů před rokem.

Amazon zaměstná 1 000 Čechů - Shutterstock

 

,

20. února 2017