KULTURNÍ TIPY TÝDENÍKU ECHO

Příroda očima českých fotografů

KULTURNÍ TIPY TÝDENÍKU ECHO
Příroda očima českých fotografů

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Skladatel hollywoodských filmů

Autor hudby k muzikálu Moulin Rouge!, za který dostal Zlatý glóbus, nebo k filmům Láska nebeská, Romeo a Julie či Velký Gatsby se představí v Česku. Skotský skladatel Craig Armstrong, jenž spolupracoval i s Madonnou, U2 nebo Lucianem Pavarottim, vystoupí s koncertem A Story of Love.

Koncert se uskuteční 21. dubna 2017 v rámci festivalu Film Music Prague 2017 v pražském Paláci Žofín.

Craig Armstrong - Film Music Prague 2017

Příroda očima českých fotografů

Šestice předních českých fotografů, kteří doslova procestovali svět, vystavuje své nejlepší fotky živé přírody. Zhruba šest desítek fotografií zachycuje divokou krásu všech kontinentů objektivy autorů, kteří obdrželi jak světová ocenění, tak i ta v rámci soutěže Czech Press Photo.

Výstava je k vidění do 14. května 2017 v Czech Photo Centre – Nové Butovice, Praha.

Evropa – Dan Materna - Czech Photo Centre

Nick Cave vzpomíná na turné

Kniha australského zpěváka je uměleckou kronikou turné s jeho kapelou Bad Seeds po USA v létě 2014. Obsahuje deníkové záznamy, úvahy i texty písní a básně. Název odkazuje na to, že kniha vznikala hlavně během přeletů, kdy si Nick Cave zapisoval poznámky na pytlíky na zvracení.

Nick Cave: Píseň z pytlíku na zvratky
Nakladatelství Argo, 148 stran.

Sci-fi opera v režii Alice Nellis

V Národním divadle ožívá opera na motivy Čapkova románu Krakatit, napsaná roku 1960 Václavem Kašlíkem. Právě Kašlík ke sci-fi, které předpovídá zničení lidské civilizace v důsledku moderní vědy, napsal postmoderní, podle slov dirigenta Petra Kofroně fantasmagorický hudební koktejl.

Krakatit
Režie: Alice Nellis
Hru uvádí Národní divadlo v Praze.

Ze hry Krakatit - Národní divadlo

Rodinná sága z let 1939–1959

Ještě před premiérou prvního dílu Zahradnictví Jana Hřebejka vychází literární zpracování filmové trilogie scenáristy Petra Jarchovského. Ten říká, že se jedná o nejosobnější věc, jakou kdy napsal. Vycházel ze vzpomínek svých rodičů na své prarodiče a vrátil se zde i k postavám z Pelíšků.

Petr Jarchovský: Zahradnictví
Nakladatelství Paseka, 320 stran.

Jubilejní filmový festival

Západočeská metropole bude patřit 30. ročníku filmového festivalu Finále Plzeň. V soutěžní sekci se o Zlatého ledňáčka utká 40 českých a slovenských filmů a televizních a internetových projektů. O těch nejlepších bude poprvé rozhodovat ryze zahraniční porota. K vidění bude i dalších sto filmů z 21 zemí.

Festival Finále Plzeň proběhne ve dnech 20.–26. dubna 2017 v Plzni.

Plakát k festivalu Finále Plzeň - Finále Plzeň

Co všechno jde smýt?

Dcera Anny Šiškové a režiséra Juraje Nvoty Tereza Nvotová natočila svůj první celovečerní film. Vypráví v něm příběh sedmnáctileté Leny, kterou znásilní všemi oblíbený učitel matematiky. Dívka se stydí a o znásilnění mlčí. Nakonec se pokusí o sebevraždu a skončí na psychiatrické klinice.

Špína
Slovensko, 2017, 87 minut, drama
V kinech od 20. dubna 2017.

O T. G. Masarykovi pro děti

Novinář a právník Tomáš Němeček napsal třetí knihu pro děti, po Janu Husovi a Karlu IV. přibližuje dalšího velikána české historie. O T. G. Masarykovi prozrazuje nejmenším pikantní informace z jeho života, které jsou doplněné vtipnými komentáři a komiksovými ilustracemi.

Tomáš Němeček: Tomáš Garrigue Masaryk očima slečny Alice a mistra Viktora
Vydavatelství Mladá fronta, 127 stran.