Clintonová se objevila na veřejnosti

Clintonová se vrací: Vyjdu z lesů a znovu spojím Američany

Clintonová se objevila na veřejnosti
Clintonová se vrací: Vyjdu z lesů a znovu spojím Američany

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová je připravena se opět vrátit do veřejného života. Americký prezident Donald Trump vyhrál volby již před několika měsíci, a demokraté Barack Obama i Hillary Clintonová byli od té doby spíše zdrženliví ve svých komentářích. Clintonová chce však opět být slyšet a na pátečních oslavách dne svatého Patrika řekla, že „je připravena vyjít z lesů“ a pomoci Američanům najít společnou řeč, píše britský The Guardian.

„Jsem na tom podobně jako mnoho mých přátel, je pro mě těžké sledovat zprávy,“ řekla Clintonová v narážce na Trumpa v projevu při příležitosti oslav oblíbeného zeleného svátku. Projev pronesla v pátek v Pensylvánii na večeři Společnosti irských žen.

Podle ní je zásadní, aby se rozdělená země opět spojila a pracovala spolu na řešení důležitých problémů, a opět zdůraznila práva žen. „Jsem připravena vyjít z lesů a pomoci osvětlit to, co se už nyní děje kolem kuchyňských stolů, na večeřích jako je tahle, pomoci najít sílu, která umožní všem pokračovat,“ řekla Clintonová. Média si totiž všimla, jak se dva dny po prohraných volbách Clintonová procházela po lesích v jejím domovském městě Chappaqua ve státě New York.

„Nemůžeme nechat naše politické rozdíly, aby zasahovaly do našich osobních životů. A nemůžeme někoho ignorovat a otočit se k němu zády jen proto, že s námi politicky nesouhlasí,“ řekla Clintonová, podle které je na občanech, a ne na Bílém domě, aby našli společnou řeč a vybudovali most mezi oběma tábory.

Clintonová v příštích měsících hodlá pronést celou řadu projevů, očekávaný je například květnový projev při příležitosti promoce studentů na univerzitě Wellesley College ve státě Massachusetts, odkud má Clintonová sama diplom. Bývalá první dáma, a později ministryně zahraničí, také chystá knihu esejí, kde bude reagovat i na svou prohru s Donaldem Trumpem.

Neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová je připravena se opět vrátit do veřejného života, prohlásila - Foto: Shutterstock.com

 

, ly