Kauza Playboy

Starostova touha po slávě skončila fiaskem. Článek v Playboyi zaplatí ze svého

Kauza Playboy
Starostova touha po slávě skončila fiaskem. Článek v Playboyi zaplatí ze svého

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) se vzdá 48 400 korun ze svého platu. Řekl to na čtvrtečním jednání zastupitelstva kvůli tomu, že stejnou částku radnice zaplatila časopisu Playboy za otisknutí rozhovoru se starostou, který vyšel v březnu. Podle opozice článkem poškodil dobré jméno Prahy 6.

„Pane starosto, já jsem se chtěl stát v životě taky playboyem a milovníkem výstředního života, ale v tomto ohledu jste mě předběhl,“ zaznělo z úst Jakuba Stárka (ODS) na dnešním zasedání zastupitelstva Prahy 6. Tam se totiž mimo jiné řešila prezentace městské části v médiích a starosta musel vysvětlovat, proč k propagaci své osoby v erotickém časopise Playboy použil veřejné prostředky. „Mně osobně nepřijde nic závadného na tom, aby starosta jakékoliv obce poskytl rozhovor časopisu, ve kterém se objevil český premiér, ministr zahraničí nebo americký prezident,“ řekl na úvod projednávání kauzy Kolář.

Zároveň uvedl, že přijme morálně-etickou odpovědnost a vzdá se 48.400 korun ze svého platu. Podle zastupitelů však nejde ani tak o finanční újmu, ale především o poškození dobrého jména městské části Praha 6. Antonín Nechvátal (Zelení) toto své tvrzení hájil například tím, že pokud si nyní zadáte do Googlu slovo playboy, jako jednu z možností vám našeptávač zobrazí „Playboy Praha 6,“ namísto toho, aby se časopis spojil se jménem starosty. „Prokazuje to prohnilost komunální politiky a je to jeden z důvodů proč voliči nechodí k volbám,“ dodal k celé situaci zastupitel Ivan Hrůza (KSČM).

Zasedání zastupitelstva městské části Praha 6 - Foto: Lukáš Vopršal

Kolář následně uvedl, že radní Jan Lacina (STAN) a předseda výboru pro média a komunikaci dostali za úkol vytvořit pravidla pro zadávání inzerce a placených článků, kterými se radnice bude do budoucna řídit. Opozice pak diskutovala také o tom, co by vlastně měla radnice z rozpočtu na inzerci platit.

Rozhovor se starostou s názvem Sranda musí být, na který upozornili opoziční Zelení, vyšel letos v březnu. Kolář později médiím řekl, že radnice má na placené PR články vyhrazené peníze schválené v rozpočtu. Inkriminovaný rozhovor ale označil za selhání jednotlivce, který už na úřadě nepracuje. O koho konkrétně jde však starosta sdělit odmítl a to i přesto, že k tomu byl na zasedání opakovaně vyzván.

Ondřej Kolář - Foto: Facebook Ondřej Kolář

 

, , lv

20. dubna 2017