Prezidentské volby 2018

Horáček se chce omluvit Peroutkovi a zrušit kontroly na Hradě

Prezidentské volby 2018
Horáček se chce omluvit Peroutkovi a zrušit kontroly na Hradě

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Kandidát na prezidenta Michal Horáček představil své plány na prvních 100 dní ve funkci. Pokud by ho lidé zvolili, okamžitě by se omluvil potomkům Ferdinanda Peroutky a uhradil by pokutu, kterou za urážku nařídil soud zaplatit prezidentu Miloši Zemanovi. Dále by hned zrušil bezpečnostní kontroly na Pražském hradě a svůj prezidentský plat by dával na pomoc seniorům v nouzi.

„Jsem přesvědčen, že naše země potřebuje 4P – prezidenta pro praktický použití,“ začal Horáček na úvod své tiskové konference. Zdůraznil, že během své více než roční kampaně před volbami, které se uskuteční příští rok v lednu, navštívil už na 500 míst po celé republice. Ze setkání s lidmi podle něj vyplývá, že chtějí prezidenta s konkrétním programem a konkrétními činy.

Horáček se rozhodl, že svým voličům představí některé body ze svého konkrétního programu. Zřídil kvůli tomu web www.100dni.cz, kde lidé zatím najdou prvních 30 slibů. „Další budou přibývat, budu je doplňovat. Web je interaktivní, aby se k tomu lidé mohli vyjádřit, mohli sami nabízet své náměty a nápady,“ dodal s tím, že to, co slíbí, splní.

„Jedna z prvních věcí bude, že se omluvím Ferdinandu Peroutkovi, protože urážka vznešená vůči němu je bolestná. Je to velký český hrdina. Omluvím se jeho dědicům a to tím způsobem, že okamžitě uhradím soudem nařízenou pokutu a soudní výlohy. Jestli soud něco rozhodl, je potřeba se podle toho chovat. Kdo jiný by měl být vzorem než prezident?“ uvedl Horáček.

Kromě toho chce Horáček okamžitě zpřístupnit Pražský hrad lidem. „Já ten Hrad otevřu lidem. Konkrétně musí mít daleko vlídnější vstup, nechám zrušit bezpečnostní rámy, které vytváří bezpečnostní riziko,“ prohlásil. V souvislosti s aférou kolem prezidentova kancléře Vratislava Mynáře také slíbil, že celý jeho tým spolupracovníků na Hradě bude mít bezpečnostní prověrku. Kromě toho chce také zadat audit hospodaření Hradu

Svůj prezidentský plat, který nynější prezident Zeman dává na Fond ohrožených dětí, chce Horáček věnovat seniorům. „Trápí mě, že 88 tisíc důchodců je v exekuci. Slyšel jsem jejich příběhy, proto zřídím zvláštní fond Senioři v nesnázích. Chci na tuto problematiku obrátit pozornost, protože úkolem prezidenta je inspirovat.

Kandidát na prezidenta Michal Horáček představil své plány na prvních 100 dní ve funkci - Foto: Jan Zatorsky