VIDEO: Paroubek utekl z vysílání, rozhodily ho otázky redaktora
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek utekl uprostřed vysílání Českého rozhlasu ze studia. Rozhodily ho otázky redaktora na Paroubkův avizovaný návrat do ČSSD. Rozhovor s Michaelem Rozsypalem v pořadu Interview Plus tak trval pouhých šest minut.
Živý přenos rozhovoru pro Český rozhlas Plus musel být ukončen poté, co Jiří Paroubek doslova zmizel ze studia. Rozhovor se ubíral směrem, který bývalému předsedovi sociálních demokratů nebyl po chuti. Paroubek nejdříve vyhrožoval, že pokud se téma hovoru nestočí jinam, ze studia odejde. Po opakovaném dotazu na návrat do ČSSD se skutečně zvedl ze židle a ve vteřině byl pryč.
Paroubka rozčílil zejména dotaz na stranické stanovy. Ty totiž bývalému vrcholnému politikovi neumožňují návrat do strany, pokud s tím nesouhlasí jeho bývalá základní organizace. Na zmínku o tomto pravidle již znatelně rozzlobený Paroubek odvětil, že ho stanovy nezajímají.
Vedení ČSSD návrat Jiřího Paroubka neschvaluje, předseda vlády Bohuslav Sobotka to označil za návrat do minulosti. „Pokud někdo odejde z politické strany, to není tak hrozné. Ale pokud odejde, založí vlastní stranu a původní stranu tak poškodí, je na jeho zpětné přijetí zvláštní postup,“ uvedl volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Podle stanov by prý Paroubkův návrat musely nejdříve schválit stranické orgány Prahy 5, kde byl před svým odchodem členem, konkrétně místní organizace, okresní výkonný výbor a krajský výkonný výbor. To se podle Zaorálka nestane.
Jiří Paroubek byl od roku 1970 členem Československé strany socialistické, po obnovení Československé strany sociálně demokratické byl zvolen do funkce jejího ústředního tajemníka a mezi lety 2006 a 2010 byl jejím předsedou. Po vystoupení z ČSSD v roce 2010 založil uskupení LEV 21, v polovině letošního roku ale stranu opustil a nyní se chtěl vrátit do sociální demokracie.