Princ promluvil o psychických problémech

Můj život byl totální chaos. Byl jsem blízko zhroucení, přiznal princ Harry

Princ promluvil o psychických problémech
Můj život byl totální chaos. Byl jsem blízko zhroucení, přiznal princ Harry

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Princ Harry, bratr následníka trůnu Spojeného království, promluvil o svých životních traumatech. V pořadu „Bláznivý svět: proč je normální cítit se zvláštně“ pro The Daily Telegraph popsal, kam jej dovedlo potlačování emocí, a vysvětlil, proč nesnáší rodinné sešlosti.

Princ Harry se stal první známou osobností pořadu „Bryony Gordon’s Mad World“, ve kterém americká moderátorka zpovídá veřejně známé osoby z jejich psychických problémů. Vysílání má upozornit na potřebu odborné pomoci ve vážných případech. Člen britské královské rodiny v půlhodinovém rozhovoru popsal, jakým způsobem se snaží vyrovnat se smrtí své matky.

Harrymu bylo pouhých dvanáct let, když jeho matka princezna Diana tragicky zahynula při autonehodě. „Mohu bezpečně říci, že ztráta matky ve dvanácti letech a následné uzavření veškerých mých emocí mělo vážný dopad na můj osobní i pracovní život,“ uvedl Harry.

Takřka dvacetileté potlačování vlastních emocí přivedlo prince Harryho ke zjištění, že ve svých třiceti letech potřebuje pomoc odborníka. Svůj osobní život po třicítce označil doslova za „totální chaos“. Dnes dvaatřicetiletý bývalý voják tak poslední dva roky navštěvuje psychologa a doporučuje to každému, kdo má nějaké duševní problémy.

„Pravděpodobně jsem byl velmi blízko úplnému zhroucení,“ popsal svůj stav mladší bratr příštího britského panovníka. Za všechno prý mohlo „strkání hlavy do písku“ namísto toho, aby si o svých problémech s někým promluvil.

Ztráta matky se na mladém chlapci velmi silně podepsala. Velšský princ vysvětlil, že třeba k boxu ho přivedla „silná touha někoho praštit“, což se prý nejlépe provádí někomu, kdo má také nasazené rukavice. Při sešlostech královské rodiny pak cítil silnou úzkost, připadal si jako zahnaný do kouta.

V závěru Harry všem doporučuje mluvit o svých emocích otevřeně. „Netušíte, kolik lidí se vám bude snažit pomoci,“ dodává princ z Walesu.

Princ Harry - Foto: Shutterstock