Trump už nechce vyšetřovat e-maily Hillary Clintonové

Trump už nechce vyšetřovat e-maily Hillary Clintonové

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Zvolený prezident USA Donald Trump nechce pokračovat ve vyšetřování skandálu své volební soupeřky Hillary Clintonové kolem rozesílání služebních e-mailů ze soukromého účtu. V televizi MSNBC to v úterý prohlásila šéfka Trumpova štábu Kellyanne Conwayová. Trump během volební kampaně opakovaně na Clintonovou kvůli elektronické poště útočil a hrozil jí vězením.

Clintonová ve funkci ministryně zahraničí v rozporu se zavedenou praxí a bezpečnostními pravidly používala soukromý poštovní server ke služebním účelům. Podle amerických vyšetřovatelů se přitom dopustila hrubé nedbalosti, nikoli ale trestného činu. Stíhání proto zahájeno nebylo.

Trump v kampani sliboval, že v případě svého zvolení aféru důkladně prošetří zvlášť jmenovaný prokurátor a že bývalou první dámu vsadí do vězení. Na předvolebních mítincích republikánského kandidáta často zaznívalo skandování „zavřít, zavřít“.

Nově zvolený americký prezident Donald Trump - Foto: Shutterstock

Conwayová ale tyto hrozby nepotvrdila. Budoucí prezident si prý nepřeje, aby vyšetřování pokračovalo, a místo toho chce Clintonové pomoci, aby ze skandálu vyvázla.

„Pokud jí může Donald Trump pomoci, bude to nejspíš dobrá věc,“ řekla prezidentova poradkyně. Prohlásí-li zvolený prezident něco takového ještě před inaugurací, je to podle Conwayové silný signál.

,

22. listopadu 2016