Život po politice

Kdepak elektrikář. Škromacha zaměstnal úřad práce

Život po politice
Kdepak elektrikář. Škromacha zaměstnal úřad práce

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Někdejší ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD) je od 1. března zaměstnán na poloviční úvazek na Generálním ředitelství Úřadu práce ČR.

Jeho pozice je přímo řízená generální ředitelkou Kateřinou Sadílkovou. Půjde o práci v terénu zaměřenou na strukturálně postižené regiony a problematiku sociálních podniků, řekla mluvčí úřadu Kateřina Beránková. Na Škromachovo působení na Úřadu práce v pátek upozornil Ekonomický deník.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o člověka s bohatou profesní zkušeností v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí, bude jeho působení na Generálním ředitelství ÚP ČR nesporně přínosem,“ uvedla Beránková.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o člověka s bohatou profesní zkušeností v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí, bude jeho působení na Generálním ředitelství ÚP ČR nesporně přínosem,“ uvedla mluvčí Úřadu práce - Foto: Facebook Zdeňka Škromacha

Šedesátiletý Škromach patří od půlky 90. let k nejviditelnějším postavám české sociální demokracie. Řadu let zasedal ve Sněmovně, od července 2002 čtyři roky působil jako ministr práce a sociálních věcí a v letech 2010 až 2016 byl senátorem za Hodonínsko. Poté, co senátorský mandát loni v říjnu neobhájil, své další uplatnění zvažuje.

Jako někdejší odborář se Škromach zajímal o sociální témata. V létě 2014 řekl, že uvažuje o své kandidatuře na prezidenta v roce 2018. Jeho slova ale ani v ČSSD nevyvolala příliš příznivou odezvu.

,

3. března 2017