pirátská kampaň

Piráti ze svého „vězeňského autobusu“ neodstraní karikaturu Nečasové

pirátská kampaň
Piráti ze svého „vězeňského autobusu“ neodstraní karikaturu Nečasové

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Pirátská strana nemá v úmyslu odstranit ze svého předvolebního „vězeňského autobusu“ podobiznu Jany Nečasové (dříve Nagyové). Ke smazání karikatury vyzval Piráty minulý týden advokát někdejší šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase. Předseda Pirátů Ivan Bartoš však dnes sdělil, že strana předžalobní výzvu dosud nedostala. Právníci přitom Pirátům na omluvu a odstranění podobizny dali tři dny.

Nečasová je jedním z pěti cestujících vyobrazených na boku autobusu, který Piráti představili minulý týden. Kresbami chtějí poukázat na kauzy politických protivníků. Nečasová na karikatuře drží loutku v podobě expremiéra Nečase s odkazem na případ údajného zneužití vojenské rozvědky. Kresby doprovází slogan „Pusťte nás na ně! Protože my jsme ti hlídací psi.“

Advokát Nečasové Adam Černý v dopisu namítá, že strana použila podobu jeho klientky protiprávně a zařazením Bartoše s obuškem do kresby navíc propaguje fyzické násilí proti jeho klientce. Kresba podle něj může ohrozit její život, zdraví a vážnost a způsobit tím vážnou újmu. Bartoš však odmítl, že by Nečasová z autobusu mohla zmizet. „Je to kampaň a každý má v této zemi právo na svobodné vyjádření svých postojů a názorů,“ sdělil dnes.

Piráti s autobusem chtějí navštívit všechna okresní města. Pomocí karikatur vedle Nečasové usadili šéfa ANO Andreje Babiše kvůli případu Čapího hnízda, premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) kvůli kauze OKD, předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska v souvislosti s povolováním hazardních her a exhejtmana Davida Ratha s připomínkou jeho korupční kauzy.

Policie a soudy se v souvislosti s Nečasovou zabývají několika případy, v žádné z kauz ale ještě nepadl pravomocný rozsudek. „Z právního pohledu jsou všichni dosud nevinní, náš autobus tak upozorňuje na neschopnost českého státu vyšetřit a stíhat nepravosti a korupční činy těchto politiků,“ uvedl dnes Bartoš.

Namítl navíc, že Pirátům předžalobní výzva dosud nedorazila. „Netuším, na jakou adresu právníci paní Nečasové příslušný dokument zaslali, nicméně na poště jsem byl osobně již dvakrát a Česká pirátská strana žádnou výzvu dosud neobdržela,“ řekl.

Vězeňský autobus Pirátů - FOTO: Česká pirátská strana

 

,