ČSSD po jednání se Zemanem: Nekritizoval nás, ani nepochválil

ČSSD po jednání se Zemanem: Nekritizoval nás, ani nepochválil

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Prezident Zeman zástupcům ČSSD řekl, že v případě, že bude znovu zvolen, předčasné volby nedopustí. Právě předčasných voleb se obává úřadující šéf sociálních demokratů Milan Chovanec. S prezidentem probírali povolební situaci i dění v ČSSD, o vládním angažmá ČSSD prý nehovořili.

„Pan prezident deklaroval, že trvá na svém výroku, že nedopustí předčasné volby v případě, že bude zvolen,“ uvedl po jednání Chovanec. „Poobědvali jsme s panem prezidentem a musím říct, že je ve velmi dobré kondici,“ dodal. O vládním angažmá ČSSD prý nehovořili. Chovanec zopakoval, že ČSSD neplánuje podporu menšinové vlády ANO ani vstup do vlády.

Podle Zemana by se o post místopředsedy sněmovny měl ucházet dosavadní předseda dolní komory Jan Hamáček. „Jeho nominace za nás platí,“ uvedl Chovanec s tím, že by sněmovna neměla plýtvat talentovanými lidmi.

„Pan prezident nás nekritizoval, ani nepochválil,“ uvedl v souvislosti s volebním výsledkem ČSSD v říjnových volbách Hamáček.

ČSSD do povolebního vyjednávání příliš nevstupuje, ihned po volbách pouze uvedla, že pro příští čtyři roky počítá s opoziční rolí.

Tento týden bude Zeman jednat se zbývajícími parlamentními strany. V úterý se zástupci KDU-ČSL a další dny s TOP 09 a Starosty a nezávislými.

Naposledy probíral Zeman povolební situaci s KSČM. Její předseda Vojtěch Filip s prezidentem debatoval o podmínkách, za kterých by byla KSČM ochotna podpořit menšinovou vládu hnutí ANO. Komunisté trvají na zákonu o obecném referendu, čtyřletém programu trvalého zvyšování minimální mzdy a na ochraně přírodního bohatství. Další podmínky nejsou nepřekročitelné, uvedl po jednání Filip.

,

13. listopadu 2017