Babišova nová restaurace

Kdo z vás na to má? Předkrm za 3450 korun. Babiš otevřel restauraci

Babišova nová restaurace
Kdo z vás na to má? Předkrm za 3450 korun. Babiš otevřel restauraci

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Budoucí premiér Andrej Babiš prostřednictvím svěřeneckého fondu otevřel nedaleko své rezidence v Průhonicích luxusní restauraci Paloma. Průhonická Paloma, která je pobočkou stejnojmenného podniku nedaleko francouzského Cannes pyšnícího se michelinskou hvězdou, patří k absolutně nejdražší restauraci v celé České republice. Za předkrm, 30 gramů Caviar Baïka Tsar Imperial, zaplatíte 3450 korun. Na jídelním lístku ale najdete i další delikatesy.

Na pochoutkách z nabídky exkluzivní restaurace Paloma si většina voličů ANO moc nepochutná, i když v ní najdete i o něco levnější předkrm „Embrouillade“ de grenouilles au vin jaune – žabí stehýnka zvolna tažená v páře na žlutém víně s mousseline z karamelizovaného česneku a anýzu s estragonovou tempurou za 1190 korun.

Jako hlavní jídlo nabízí restaurace například kuře z Bresse – konfit z drůbežího prsíčka glazovaný krémovou lanýžovou omáčkou „Blanquette“ se sezonní zeleninou vařenou ve vydatném kuřecím vývaru za 1720 korun nebo bretaňského humra – medailonky z humra konfitované na poloslaném másle, podávané s domácími linguine v krémové humrové omáčce s pomerančem a bazalkou pod pěnou s příchutí korýšů za 2150 korun.

V Palomě Průhonice ale můžete oslavit i Silvestra, připravte si ale 7400 korun na osobu a ve druhé kapse vám ještě musí zbýt i něco na nápoje nebo víno, které není součástí nabídky. I tyto ceny jsou exkluzivní, nejdražším šampaňským v restauraci Paloma je Krug Clos d’Ambonay ročník 2000 za 64 500 korun. Bílé víno se tu dá pořídit od 800 do 40 900 korun, červené od 950 do 61 000 korun. Voda, Rajec jemně sycený 0,33 litru, stojí 80 korun.

Pro srovnání, jen tři restaurace v Praze se v roce 2017 pyšní michelinskou hvězdou. Alcron nabízí za 2600 korun šestichodové menu. Restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise má celé menu za cenu předkrmu u Babiše, tedy za 3450 korun. Field nabízí hlavní jídlo za ceny těsně nad šest set korun. Za 3200 korun pak nabízí desetichodové degustační menu.

Andrej Babiš se rád staví do pozice člověka, kterého zajímají obyčejní lidé, za kterými vyráží a rozdává jim koblihy, autogramy. V inzerátech a na sociálních sítích je vyzývá, ať mu řeknou svůj názor. „Makám na vládě a chci znát váš názor,“ hlásí jeden z nich. Je otázkou, kolik svých voličů osloví nabídkou z restaurace Paloma Průhonice.

20. listopadu 2017