Hurts přiváží novou desku

Hurts přiváží novou desku

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Nová kniha od Saudka

Dvaaosmdesátiletý Saudek ve své novince otevírá témata, kterým se věnoval už ve svých předchozích titulech: láska na každý způsob i pád, vzdalující se dětství, přibližující se smrt. Slavný fotograf je ve své literatuře vlastně stejný jako ve svém výtvarném projevu: velikášský, přepjatý, brutálně explicitní – ale i citlivý, místy melancholický.

Jan Saudek, Jana Steinerová (ed.): Dva
Slovart, 156 str.

Hurts přiváží novou desku

Britské synthpopové duo založené roku 2009 a tvořené Adamem Andersonem a zpěvákem Theem Hutchcraftem se vrací do Česka. Uhlazené duo, které na pódiích vystupuje převážně v oblecích, k nám naposledy přivezlo album Surrender z roku 2015. V září 2017 ale vydali své už čtvrté studiové album s názvem Desire.

Koncert kapely se koná 17. listopadu 2017 ve Foru Karlín v Praze.

foto - www.goout.net

Noc, kdy ožijí divadla

V českých divadlech proběhne už pátý ročník Noci divadel v rámci mezinárodního projektu European Theatre Night. Letos se do akce znovu zapojí na 130 divadel ve třiceti městech a očekává se opět návštěvnost okolo 50 tisíc lidí. Divadla nabídnou přes 500 akcí pro veřejnost – představení, noční prohlídky, setkání s herci, divadelní dílny či performance.

Akce Noc divadel proběhne 18. listopadu 2017 v celé republice.

Ryzí komedie od tvůrců filmu Nedotknutelní

Režisérské a scenáristické duo snímků Nedotknutelní a Samba přichází se svatební komedií. Když organizujete dokonale promyšlenou luxusní veselku na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí – a nezůstane jen u toho.

Dokud nás svatba nerozdělí
Francie, komedie, 2017, 115 min.
V českých kinech od 16. listopadu 2017.

O životě otce Star Wars

Přes veškerou popularitu Star Wars a jejich tvůrce George Lucase dosud neexistovala spolehlivá kniha o režisérově životě a díle. Až nyní přichází biografie jak pro jeho skalní fanoušky, tak pro běžné diváky, milovníky filmu i popkultury Star Wars. Lucase odhaluje jako milovníka aut, vizionáře, průkopníka vizuálních a zvukových efektů i zakladatele společností Pixar a Lucasfilm.

Jones Brian Jay: George Lucas. Život stvořitele Star Wars
Paseka, 560 str.

Úspěšné znovuzrození Gaia Mesiah

Znovuzrozená kultovní kapela Gaia Mesiah, založená v roce 2000, začala po téměř desetileté odmlce znovu vystupovat. Tuzemská metalová a hardrocková kapela vydává nové skladby, s nimiž v listopadu vyrazila v původní sestavě na turné po republice. Turné s názvem TeleporTour zakončí v Praze.

Kapela vystoupí v pražském Lucerna Music Baru 22. listopadu 2017, a to dokonce – pro velký zájem – dvakrát: od 18:30 a 22:00.

Hudební retro o dospívání Adriana Molea

Hudební retro inscenace z 80. let minulého století podle světového bestselleru Sue Townsendové klade důraz na scénu, kostýmy i hudební stránku. Hra humoristicky zachycuje rok a čtvrt těžkého období dospívání britského puberťáka Adriana Molea, jeho problémy s rodiči, hormony i pletí.

Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾
Hru uvádí od listopadu pražské Divadlo v Dlouhé.

foto - Martin Špelda / Divadlo v Dlouhé

Sedmičky Josefa Lady

Výstava Sedmičky Josefa Lady je uvedena u příležitosti 130. výročí jeho narození a 60. výročí úmrtí. Jedná se o největší přehlídku Ladovy tvorby po deseti letech v Praze, o všestranný průřez jeho dílem. Výstava představí jak jeho nejznámější obrazy z volné tvorby, ilustrace knih, časopisů i periodik, tak dosud méně známá díla z rané etapy období před první světovou válkou.

Expozice je k vidění v Galerii Tančící dům v Praze do 1. dubna 2018.

16. listopadu 2017