Třináct podob Cate Blanchettové

Třináct podob Cate Blanchettové

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Psychologický thriller od Aronofského

Idylické soužití manželů v nádherném domě naruší nezvaní hosté. Darren Aronofsky, jeden z nejoriginálnějších filmařů současnosti, natočil nezařaditelný, originální thriller. Inspiraci pro něj našel v novinových titulcích, které dennodenně děsí, v ustavičném pípání chytrých telefonů nebo výpadku elektřiny během hurikánu Sandy.

matka!
USA, psychologický thriller, 2017, 115 min.
Premiéra filmu v českých kinech je 19. října 2017.

Velký knižní čtvrtek

Pravidelně od roku 2011 se knižní vydavatelé snaží nalákat čtenáře na nové tituly vydávané ve stejný den – nejdříve pouze jednou ročně na podzim, později se přidalo i jaro. Letos na podzim se jich na pulty dostane rekordních 16. Třeba nová Petra Soukupová, Michal Viewegh, Martina Formanová nebo rozhovory Heleny Třeštíkové s Pavlem Kosatíkem.

Knižní novinky vycházejí ve čtvrtek 19. října 2017.

Třináct podob Cate Blanchettové

Národní galerie uvádí filmovou instalaci berlínského umělce Juliana Rosefeldta Manifesto v hlavní roli s australskou herečkou Cate Blanchettovou. Ta ve třinácti rolích představí návštěvníkům manifesty, které stály u zrodu moderního umění. Převtěluje se třeba do bezdomovce, učitelky, loutkoherečky nebo dělnice.

Výstava Julian Rosefeldt: Manifesto, Veletržní palác, do 7. ledna 2018.

Soumrak dne od nobelisty Ishigury

Nejznámější román čerstvého držitele Nobelovy ceny za literaturu Kazua Ishigura Soumrak dne vychází jako audiokniha v podání Jana Vlasáka. Britský spisovatel japonského původu vypráví příběh majordoma na panství, jež jeho majitel prodá bohatým Američanům. A majordomus se najednou snaží zrekapitulovat svůj život, který položil na oltář abstraktnímu ideálu.

Kazuo Ishiguro: Soumrak dne
OneHotBook, 7 hodin 25 min.

Komiks na základě skutečných událostí

Komiks zachycuje tři příběhy žen, které se nikdy nesetkaly, a přece jejich životy něco spojuje – pracovní lágr. Franciska se během nuceného nasazení narodila. Jarmila se před gestapem ukrývala v táboře Sackisch. A Helena musela na otrocké práce nastoupit poté, co ji s rodinou uvěznili v židovském ghettu ve volyňském Ostrožci. Z rodiny přežila jediná.

Ondřej Nezbeda, Tomáš Hodan, Petra Soukupová: Totální nasazení
Argo, Post Bellum, 120 str.

Výstava turistických značek

Autorem originální výstavy Krajina značek je Stéphane Corbet, Francouz, který už 15 let žije v Česku a focení turistických značek se věnuje dva roky. Podle Corbeta jsou značky jedním z projevů českého kulturního dědictví, jenž přispívá ke zdraví, relaxaci a pomáhá upevňovat vztahy mezi lidmi. Výstavou chce vzdát hold těm, kteří se o značky starají.

Výstava v pražské Galerii 35 potrvá do 18. listopadu 2017.

Divadelní diváci v roli porotců

Letadlo společnosti Lufthansa z Berlína do Mnichova se 164 cestujícími na palubě unesli teroristé a míří s ním proti Allianz Areně, kde sleduje fotbalový zápas 70 tisíc fanoušků. Čas běží. Je třeba se rychle a správně rozhodnout. Jaké jsou rozkazy? A jaká rozhodnutí? Vojenský pilot jedná a za své činy se musí zodpovídat před soudem a porotci-diváky.

Hru uvádí Národní divadlo Brno v Divadle Reduta.

20. října 2017