Strabag se z předloňské ztráty loni dostal do zisku 325 mil. Kč

Strabag se z předloňské ztráty loni dostal do zisku 325 mil. Kč

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Stavební firma Strabag se loni dostala z předloňské ztráty 152 milionů korun do čistého zisku 325 milionů korun. Tržby firmy meziročně klesly o 13 procent na 10,16 miliardy korun. Vyplývá to z údajů ve Sbírce listin. Obrat firmy loni ze tří pětin tvořily zakázky z dopravního stavitelství.

„Celkový obrat v dopravním stavitelství se loni meziročně snížil o 15 procent. Toto snížení je zapříčiněno absencí nových velkých zakázek a nižším objemem prostředků přesunutých do oprav silnic první a druhé třídy,“ píše se ve výroční zprávě.

Mezi největší zakázky Strabagu v dopravním stavitelství patřily rekonstrukce dálnice D1 u Brna, modernizace bezpečnostních pásů na dálnici D2 a stavba obchvatu Mělníka. V pozemním stavitelství firma postavila například bytový komplex Atrium Radlická a kancelářskou budovu The Blox v Evropské ulici v Praze, tři haly v logistickém parku P3 Prague v Horních Počernicích nebo obchodní centrum v Přerově.

Z velkých stavebních společností zveřejnily své výsledky za loňský rok Metrostav, Skanska ČR a Slovensko, Eurovia a Hochtief CZ. Metrostav zvýšil čistý zisk meziročně o 9,7 procenta na 495,6 milionu korun. Tržby mu klesly o 8,6 procenta na 17,6 miliardy Kč. Skanska zvýšila provozní zisk meziročně o 8,2 procenta na 382 milionů korun. Tržby jí klesly o 10,1 procenta na 14,2 miliardy korun. Eurovii klesl hrubý zisk o 26,8 procenta na 657 milionů korun. Tržby se snížily o 27,6 procenta na 13,4 miliardy korun. Hochtief CZ zvýšil čistý zisk o 122 procent na 111 milionů korun. Tržby mu klesly o 9,4 procenta na 5,09 miliardy korun.

Strabag patří do skupiny stejnojmenného rakouského koncernu. V Česku loni zaměstnával 1783 lidí.

ilustrační foto - shutterstock

 

,

12. září 2017