Nehoda policejního auta

V luxusním policejním BMW se vážně zranil i Zemanův protokolář Kruliš

Nehoda policejního auta
V luxusním policejním BMW se vážně zranil i Zemanův protokolář Kruliš

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

V Brně narazilo do stromu v noci na úterý luxusní hybridní vozidlo BMW i8, které měla vypůjčené jihomoravská policie. Příčinou nehody byla podle záchranářů cévní mozková příhoda policisty za volantem, který je nyní ve vážném stavu v nemocnici. Na místě spolujezdce byl podle dvou dobře informovaných zdrojů Aktuálně.cz zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. Podle serveru byl převezen s podezřením na vážné poranění páteře do trauma centra brněnské fakultní nemocnice.

Případ už vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. Hrad nehodu odmítl komentovat. Podle informací Aktuálně.cz prezident kvůli nehodě mění program a po 17. hodině jede do brněnské nemocnice.

Kruliš byl převezen s podezřením na vážné poranění páteře do trauma centra brněnské fakultní nemocnice - Foto: Jan Zatorsky

„Můžeme potvrdit, že včera v nočních hodinách došlo na Brněnsku k havárii policejního vozidla BMW i8, při které došlo ke zranění dvoučlenné osádky vozidla,“ oznámila policie nehodu na svých stránkách.

Nehodu způsobil policista za volantem, kterého postihla náhlá mozková příhoda. „Podle zjištěných prvotních informací policista v důsledku náhlého vážného zdravotního stavu přestal ovládat vozidlo, sjel mimo komunikaci, kde následně havaroval do stromu,“ uvedla mluvčí jihomoravské policie Štěpánka Komárová.

„Řidič je ve velmi vážném stavu,“ potvrdila pro Echo24 Komárová, více podrobností k nehodě podle svých slov nemůže sdělit.

Hybridní BMW i8 patří mezi nejdražší vozidla české policie, jeho cena je kolem čtyř milionů korun. Auto měla policie pouze zdarma vypůjčené od společnosti BMW Group ČR, po půl roce nebo po ujetí 20 tisíc kilometrů ho měla vrátit. Vozidlo si policie převzala v polovině května.

„To auto je neobvyklé, budí respekt. Už z té první cesty z předání auta v Praze do Brna vyplynulo, že řidiči, když to auto vidí, tak jednoduše řečeno, předpisy dodržují,“ řekl při přebírání auta policejní mluvčí Bohumil Malášek.

BMW i8 je sportovním vozem, který kombinuje přeplňovaný zážehový tříválec 1,5 litru pohánějící kola zadní nápravy a elektromotor vpředu. Pohotovostní hmotnost je 1485 kilogramů. Z klidu na 100 km/h umí vůz zrychlit během 4,4 sekundy. V kombinovaném evropském cyklu měření spotřeby vykazuje 2,1 l/100 km, což odpovídá produkci 49 gramů CO2 na ujetý kilometr.

 

, ly

30. května 2017