Ceny Emmy, opět triumf seriálu Hra o trůny

Ceny Emmy, opět triumf seriálu Hra o trůny

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Fantasy seriál Hra o trůny získal rekordních 12 amerických televizních cen Emmy a stal se tak s celkovými 38 výhrami seriálem s největším počtem cen v historii této soutěže. Slavnostní ceremoniál 68. ročníku byl v noci na dnešek v Los Angeles poznamenán i letošní prezidentskou volební kampaní, k níž se vyjádřili ve své řeči někteří z oceněných.

Výpravný seriál Hra o trůny z dílny HBO, který má zatím šest pokračování a odehrává se v mytické říši, proměnil letos z celkových 23 nominací dvanáct. Stejně jako loni získal i cenu pro nejlepší dramatický seriál roku. Celkem již posbíral 38 cen, čímž v historických tabulkách Emmy předběhl o jednu cenu komediální seriál Frasier.

Nejlepším komediálním seriálem byla dnes v noci vyhlášena politická satira Viceprezident(ka), která stejné ocenění získala také loni. Představitelka hlavní hrdinky tohoto seriálu, který pochází rovněž z dílny HBO, Julia Louisová-Dreyfusová byla dnes oceněna i jako nejlepší komediální herečka. Tím zvýšila svou sbírku cen za nejlepší herečku na rekordních šest.

záběr ze zatím poslední série Hry o trůny - Foto: Hra o trůny

Dojatá Louisová-Dreyfusová věnovala cenu svému otci, který v pátek zemřel. V děkovné řeči se opřela i do kampaně prezidentského kandidáta republikánů Donalda Trumpa. „Ráda bych se omluvila za současnou politickou atmosféru,“ uvedla pětapadesátiletá herečka. „Myslím, že náš seriál setřel hranici mezi komedií a politikou. Začal jako politická satira, ale nyní vypadá spíše jako dokument,“ řekla Louisová-Dreyfusová.

Letošní ročník cen Emmy přinesl i několik překvapení. Favorizované herce v kategorii dramatický seriál pokořili méně známí interpreti. Cenu za nejlepšího herce v dramatickém seriálu si odnesl pětatřicetiletý americký herec egyptského původu Rami Malek za sérii Mr. Robot a nejlepší herečkou v téže kategorii se stala třicetiletá Kanaďanka Tatiana Maslanyová za sci-fi seriál Orphan Black.

Agentury rovněž připomněly, že nynější televizní ceny Emmy kontrastují s letošními filmovými cenami Oscar, které byly kritizovány v médiích jako „příliš bílé“. Už v nominacích na Emmy figurovala letos řada černošských herců, na nejlepší komedii aspiroval i sitcom Black-ish, jehož humor je založen na rasové otázce.

Herečka Viola Davisová, která loni jako první herečka černé pleti zvítězila v kategorii nejlepší herečka v dramatickém seriálu (Vražedná práva), sice triumf nezopakovala, bodovali ale například scénárista a herec asijského původu Alan Yang a Aziz Ansari za komediální seriál Master of None.

Mezi oceněnými jsou i tři černošští herci – Regina Kingová (seriál American Crime), Sterling K. Brown a Courtney B. Vance; oba muži za seriál American Crime Story: The People v. O.J. Simpson. Tento seriál, který vypráví o jednom z největších amerických soudních procesů 20. století, šel do finálního klání s 22 nominacemi. Proměnil jich ale jen pět.

19. září 2016