Diskreditující materiál koluje po Praze

Konec Forejta. Sehrálo roli tajně pořízené kompro video?

Diskreditující materiál koluje po Praze
Konec Forejta. Sehrálo roli tajně pořízené kompro video?

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Důvody, proč Jindřich Forejt končí ve funkci šéfa hradního protokolu, o čemž jako první informoval o víkendu deník Echo24.cz, zůstávají nejasné. Jako důvod překvapivého konce Forejta, který má od pátku zapečetěnou kancelář, uvádějí média pozdní příjezd Miloše Zemana na státní pohřeb do Bratislavy, faux pas s (ne)účastí amerického velvyslance na oslavě 28. října či tahanice kolem vyznamenání pro Jiřího Bradyho.

Jde o spekulace, protože Hrad dosud konec Forejta oficiálně nepotvrdil. Kolem Jindřicha Forejta se ovšem v posledních týdnech odehrávalo ještě něco, o čem zatím média mlčí. Dvojice mužů již několik týdnů nabízí po redakcích českých médií video s údajně diskreditujícími záběry hradního šéfa protokolu Jindřicha Forejta. S nabídkou na odkup videa se obrátili i na deník Echo24.cz.

Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt - Foto: Chovani.eu

Podle informací Echo24.cz muži kompromitující materiál nabídli minimálně TV Nova. A podle vlastních slov také na Seznam.cz. Všude byli ale odmítnuti. Zatímco původně požadovali za video údajně částku 250 000 korun, po Echo24.cz žádali již jen zhruba polovinu této částky. Redakce video odmítla koupit, protože o jeho publikování neměla zájem. Několik prvních desítek sekund tajně pořízeného videa ze soukromí Jindřicha Forejta ovšem měla redakce Echo24.cz možnost zhlédnout.

Posléze video omítly koupit také další redakce, třeba Český rozhlas.

Video přijeli nabídnout dva muži. Jeden z nich se představil celým jménem. Prý působil v celé nabídce jen jako prostředník. Druhý muž, který byl údajně s Jindřichem Forejtem v kontaktu a nahrávku prý tajně pořídil na mobilní telefon v jistém bytě, má za sebou údajně nespecifikovanou kriminální minulost. Nahrávka má pocházet z 4. října letošního roku.

Zda toto video hraje nějakou roli ve Forejtově odvolání , je otázkou. Nicméně není tajemstvím, že kancléř Vratislav Mynář a Zemanův vlivný poradce Martin Nejedlý měli s Forejtem dlouhodobé spory.

, red

5. prosince 2016