„Kde je tvá milost?“ Přes noc se v Římě objevily plakáty proti papeži

„Kde je tvá milost?“ Přes noc se v Římě objevily plakáty proti papeži

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Během sobotní noci se po celém Římě objevily plakáty kritizující papeže Františka z napadení konzervativních katolíků. Kdo se na vyvěšování podílel, se neví. Plakáty městské úřady přelepily nápisy „nezákonná reklama“, informuje agentura Reuters.

Papež František byl na plakátech s vážnou tváří a nápisem „Kde je tvá milost?“, čímž aktivisté chtěli kritizovat jeho ostrý postup proti konzervativním katolíkům.

V textu bylo zmíněno i „popravení Řádu maltézských rytířů“, dávný katolický rytířský řád, který se v dnešní době věnuje charitě po celém světě a jehož bývalý velmistr Matthew Festing podal minulý týden nucenou rezignaci. Maltézští rytíři v nejvyšší pozici přitom svoji funkci většinou vykonávají doživotně. Festing na konci roku nesouhlasil s vatikánskými zásahy do chodu řádu. Nejprve byl odvolán velkokancléř Albrecht von Boeselager kvůli sporům o kondomy a poté papež nařídil ustavit komisi k vyšetření tohoto odvolání, což rytíři označili za nepřijatelný zásah do suverenity řádu.

Plakáty se objevily několik hodin předtím, než Vatikán oznámil jméno osoby, která bude stát v čele řádu. Stal se jím konzervativní kardinál Raymond Leo Burke, který nejednou papeže kritizoval.

Během sobotní noci se po celém Římě objevily plakáty kritizující papeže Františka z napadení konzervativních katolíků - ilustrační Foto: Shutterstock

Městské úřady plakáty přelepily označením „nezákonná reklama“, čímž zakryly urážlivá slova.

, nel

5. února 2017